Nowoczesne technologie słabo wykorzystywane w Polsce

Polska znalazła się w połowie stawki rankingu określającego stopień wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Pierwsze miejsca zajęły Szwecja i Singapur, zaś Polska znalazła się dopiero na 62. pozycji. Z analiz wynika jednak, że biznes i indywidualni użytkownicy znacząco wyprzedzają administrację państwową pod względem stopnia wykorzystania nowoczesnych technologii. Jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie, nasz kraj zajął 60. miejsce, w dziedzinie wykorzystania technologii przez administrację państwową - 93., w subrankingu oceniającym środowisko rynkowe - 73., środowisko prawne i polityczne - 81., infrastrukturę - 43., indywidualną gotowość - 83., gotowość biznesową - 54., gotowość rządową - 103., użycie indywidualne - 46. Na potrzeby badania World Economic Forum przeanalizowano 138 krajów, które wytwarzają 98,8% całkowitego światowego produktu krajowego brutto. Ranking oparty jest na indeksie 71 wskaźników gospodarczych i społecznych. Wśród krajów zachodnich Kanada znalazła się na 8. miejscu, Norwegia na 9., Niemcy na 13., Wielka Brytania na 15., a Francja na 20. Na 6. miejscu tegorocznego rankingu znalazł się Tajwan, na 10. - Korea Południowa, Hongkong na 12., a Japonia na 19 miejscu. Najgorzej wypadły Burundi i Czad.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200