Nowe produkty Sybase

Prawie 150 osób uczestniczyło w dziewiątej edycji konferencji Planeta Sybase, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Warszawie.

Prawie 150 osób uczestniczyło w dziewiątej edycji konferencji Planeta Sybase, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Warszawie.

Patronat nad nią objął Computerworld. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać prelekcji m.in. Ketana Karia z Sybase EMEA, który mówił o znaczeniu kryzysów, takich jak ten związany z upadkiem Enronu dla rozwoju branży teleinformatycznej.

Konferencja była jednak przede wszystkim okazją do zapoznania się z nowymi wersjami produktów Sybase, m.in. z wersją beta Enterprise Application Ser-ver 6.0. Firma dokonała w nim wielu modyfikacji, mających na celu ułatwienie implementacji i uczynienie serwera bardziej elastycznym i przydatnym do zastosowania, także na platformach mobilnych. Nowa wersja tego systemu ma bardziej rozproszoną, modułową architekturę. "Modularność ma pomóc w rozbudowie rozwiązania i dopasowania go do potrzeb firmy wdrażającej" - wyjaśnia Ewa Snitkowska z Sybase Polska. Serwer został także wyposażony w webową wersję konsoli administracyjnej. Pozwala to na dokonywanie wielu podstawowych operacji, takich jak eksploracja plików, edycja linii poleceń, czy uruchamianie edytora tekstu. Nowa wersja Enterprise Application Server 6.0 umożliwia korzystanie z domyślnych baz danych różnych niż SQL Anywhere.

Uczestnicy konferencji mogli także zapoznać się z nową wersją pakietu Power Builder 11, który został zintegrowany z platformą .Net. Umożliwiać on będzie m.in. tworzenie, korzystanie i dziedziczenie po klasach .Net, implementację interfejsu .Net. Został także wyposażony w kompilator PowerBuilder do .Net. Przedstawiciele Sybase zaprezentowali również nową wersję Adaptive Server Anywhere 10, znaną pod kodową nazwą Jasper, która pojawi się na rynku pod koniec br. W nowej wersji umożliwiono wieloprocesorowe przetwarzanie pojedynczego zapytania, usprawniono zarządzanie blokowaniem danych (kopia oryginalna wersji zmienianych danych dostępna do przeglądania dla pozostałych użytkowników), a także zwiększono kontrolę tworzenia indeksów, m.in. poprzez stworzenie możliwości ustawienia kolejności oraz sortowania kolumn i każdej kolumny w kluczu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200