Nowe biblioteki matematyczne

Dakota Scientific Software oferuje nowy produkt DSSLIB - bibliotkę matematyczną pozwalającą na zwiększenie szybkości pracy aplikacji naukowych i inżynierskich.

Dakota Scientific Software oferuje nowy produkt DSSLIB - bibliotkę matematyczną pozwalającą na zwiększenie szybkości pracy aplikacji naukowych i inżynierskich.

DSSLIB jest najszybszą implementacją LAPACK, FFTPACK, VFFTPACK, LINPACK i poziomów 1, 2, 3 BLAS dla sprzętu opartego na procesorach SPARC. Siedem bibliotek jakie zawiera DSSLIB należy do najczęściej używanych bibliotek wykorzystywanych do programowania naukowego i inżynierskiego. Korzystając z ich ostatnich wersji DSSLIB lepiej radzi sobie z takimi operacjami na macierzach jak np. obliczanie wartości własnych, stosowanie metody najmniejszych kwadratów, niż inne konkurencyjne produkty, oparte na starych wersjach standardowego software'u. Aplikacje zbudowane za pomocą jednej lub więcej bibliotek w DSSLIB mogą być zoptymalizowane i opcjonalnie urównoleglone w prosty sposób poprzez skompilowanie razem z DSSLIB.

DSSLIB może zoptymalizować aplikacje na platformach SunOS i Solaris. Produkt działa w dwóch trybach przetwarzania równoległego. Jeden używa iMPacta Suna, drugi korzysta z wielowątkowości Solarisa. DSSLIB osiąga świetne efekty na sprzęcie z procesorami SPARC, microSPARC i Weitek Power-mp, a jeszcze wydajniej działa na komputerach z jednym lub wieloma procesorami SuperSPARC i hyperSPARC. Jest on w stanie urównoleglić aplikacje na wieloprocesorowych maszynach z systemem Solaris 2.x.

DSSLIB jest jedyną biblioteką matematyczną, która pozwala użytkownikom w czasie uruchamiania programu na wybór jednego z modeli przetwarzania równoległego. Podstawowy model oparty jest na systemie iMPact SunSofta i oferuje największą jakość na dedykowanym sprzęcie MP (massively parallel). Korzystające z wielowątkowości przetwarzanie równoległe daje najlepsze efekty na sprzęcie dzielonym przez wielu użytkowników i jest korzystną alternatywą dla tych, którzy nie mają iMPacta. Możliwość uzyskania maksymalnej wydajności na dzielonych maszynach jest szczególnie ważna dla użytkowników takich systemów Suna jak SPARCStation 1000 i SPARCCenter 2000 dla 2-20 równoczesnych użytkowników.

Dzięki nowemu produktowi szybkość pracy ponad 10 tys. aplikacji inżynierskich i naukowych może wzrosnąć w systemach jednoprocesorowych nawet o 125%, a na wieloprocesorowych maszynach SPARC produkcji Suna osiągnąć zawrotną szybkość ok. 0,5 mld operacji zmiennoprzecinkowych na sek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200