NOWOŚCI RYNKOWE

Macierze Synology dla sektora MSP

Firma Synology zaprezentowała dwie nowe macierze dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenia RackStation RS2212+ oraz RS2212RP+ to dziesięciodyskowe serwery NAS w obudowie typu rack, gwarantujące niezawodność i skalowalność. Macierze osiągają wydajność zapisu i odczytu do około 200 MB/s w trybie RAID-5 z aktywną agregacją połączeń LAN. Możliwa jest rozbudowa pojemności macierzy do 22 dysków przez dołączenie półki dyskowej RX1211(RP).

Urządzenia wykorzystują dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 2,13 GHz, pobierają podczas pracy moc 88 W. W macierzach zastosowano pasywne chłodzenie procesora i redundantne wentylatory systemowe, które w razie potrzeby można w łatwy sposób wymienić. Zasilanie również jest nadmiarowe. Dyski można wymienić podczas pracy (hot-swap), obsługiwana jest zarówno agregacja łączy sieciowych, jak i failover. Synology RS2212+/RS2212RP+ wspierają protokół iSCSI i sprawdzają się w roli pamięci masowej obsługującej podstawowe platformy wirtualizacji, takie jak: VMware vSphere, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.

Oprogramowanie Caliber firmy Micro Focus

Największym problemem pojawiającym się podczas procesu wytwarzania oprogramowania są rozbieżności między założeniami początkowymi, które powinny spełniać aplikacje, a tym, co zostaje ostatecznie stworzone przez dział IT. Firma Micro Focus, reprezentowana w Polsce przez CompFort Meridian Polska, przedstawiła Caliber 10.1, najnowsze rozwiązanie ze swojej oferty produktów Borland, które ma pomóc w rozwiązaniu problemów. Firma jest dostawcą rozwiązań do modernizacji, testowania i zarządzania aplikacjami dla przedsiębiorstw. Nowe narzędzia zapewnią integrację między definiowaniem i zarządzaniem wymaganiami (RDM), która ma pomóc grupom deweloperskim usprawnić współpracę między zespołami, skrócić czas reakcji na zmieniające się wymagania.

Procesory Opteron 3200 firmy AMD

Firma AMD zaprezentowała trzy nowe procesory serii Opteron 3200, przewidziane do jednogniazdowych serwerów pracujących przy hostingu internetowym oraz aplikacjach w modelu cloud computing. Procesory mają do ośmiu rdzeni, wykonane są w technologii 32 nm, taktowane zegarem do 3 GHz i pobierają pomiędzy 45 W a 65 W energii. Procesory 3250 oraz 3260 mają cztery rdzenie oraz po 4 MB pamięci drugiego i trzeciego poziomu, procesor 3280 posiada wszystkie osiem rdzeni i po 8 MB pamięci drugiego i trzeciego poziomu.

Nowe procesory wykorzystują architekturę Bulldozer obecną w szesnastordzeniowych układach Opteron 6200 oraz w układach serii FX przeznaczonych do gier. Procesory serii 3200 będą konkurować z układami Intela serii E3, wykorzystywanymi między innymi w serwerach SeaMicro SM10000. Cena procesorów wynosi od 99 USD do 129 USD, podczas gdy układy Intel E3 kosztują od 189 USD do 889 USD. Pośród producentów serwerów, którzy wykorzystają procesory firmy AMD, wymienia się firmy MSI, Tyan, Fujitsu oraz Dell.

Pojemne moduły SSD 910 od Intela

W portfolio produktów Intela pojawią się pamięci SSD z serii 910 o pojemności 400 GB i 800 GB, kierowane do użytkowników korporacyjnych, wykorzystujących je w centrach przetwarzania danych. Najpojemniejszym dotąd dyskiem oferowanym przez Intela był model SSD 320 o pojemności 600 GB, przeznaczony do pracy w stacjach roboczych. Moduł SSD 910 osiąga prędkość odczytu sekwencyjnego na poziomie 2 GB/s, a zapisu - 1 GB/s, przy zapisie losowym w blokach po 4K, osiąga do 75 tys. operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS), a przy odczycie - do 180 tys. IOPS.

Moduły SSD serii 910 mają interfejs PCI Express, a zatem są połączone szybszą magistralą niż typowe dyski SSD łączone za pomocą kontrolerów dyskowych SATA/SAS. Dyski SSD 910 trafią do sprzedaży w połowie bieżącego roku, wersja o pojemności 800 GB będzie kosztować 3859 USD, wersję 400 GB wyceniono na 1929 USD.

Nowe szafy serwerowe Rittal TS IT

Zaprezentowane przez firmę Rittal szafy serii TS IT mają konstrukcję modułową. Standardowe wyposażenie obejmuje poziom montażowy 19 cali, dzielone boczne panele oraz wlot kablowy zabezpieczony taśmami szczotkowymi. Półki, szyny ślizgowe i inne akcesoria mogą być montowane bez użycia narzędzi. Standardowo oferowane drzwi perforowane zapewniają wentylację na około 85% powierzchni szafy. W razie potrzeby można zastosować także gaszenie pożaru za pomocą modułów gazowych, gdyż szafy mają odpowiednie uszczelki. Maksymalne obciążenie to 1500 kg na płytę 19 cali.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200