Mysz Honeywell

Pojawiła się pierwsza mysz mechaniczna, pozbawiona standardowej kulki toczącej się po podłożu i poruszającej rolki przetworników kąta obrotu na kod cyfrowy.

Pojawiła się pierwsza mysz mechaniczna, pozbawiona standardowej kulki toczącej się po podłożu i poruszającej rolki przetworników kąta obrotu na kod cyfrowy.

Tradycyjna mysz często jest źródłem kłopotów, gdyż kulka zbiera pył z podłoża i kursor myszy zaczyna skakać po ekranie. Firma Honeywell, producent nowej myszy, twierdzi, że w zasadzie nie wymaga ona czyszczenia, może być używana na dowolnej powierzchni, działa także położona "do góry nogami". Konstrukcja mechaniczna myszy jest oparta na wykorzystaniu dwóch wałków z rolkami, dociskanymi przez sprężynę do podłoża. Każdy z tych wałków uruchamia własny przetwornik położenia. Tak więc możliwe jest na przykład położenie myszy i uruchomienie za pomocą kartonika tylko jednego wałka napędowego, co powoduje że kursor porusza się tylko w pionie lub w poziomie. Ta cecha jest szczególnie przydatna w tych programach rysunkowych, w których nie ma możliwości ograniczenia się wyłącznie do jednego kierunku ruchu.

W zasadzie mysz jest zgodna ze standardem firmy Microsoft, nie ma więc potrzeby zmieniania sterownika w Windows. Okazało się natomiast, że mysz Honeywella ze sterownikiem Microsoft źle współpracuje z Norton Commanderem, blokując komputer. Dopiero zainstalowanie dołączonego DOS-owego sterownika usunęło tę usterkę.

Mysz Honeywell jest sprzedawana w Polsce przez firmę Servodata z Lublina (tel. 081 55 43 19).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200