Microsoft przed Borlandem

Zysk Microsoftu w ostatnim kwartale wyniósł 209 mln USD, co oznacza 45% wzrost w stosunku do analogicznego kwartału w ub.r.

Zysk Microsoftu w ostatnim kwartale wyniósł 209 mln USD, co oznacza 45% wzrost w stosunku do analogicznego kwartału w ub.r.

Przyczyną sukcesu są Windows i rozmaite ich aplikacje. Borland w tym samym kwartale zarobił tylko 5,4 mln USD. Można to uznać za sukces, gdy się weźmie pod uwagę, że w analogicznym kwartale zeszłego roku Borland odnotował deficyt w wysokości 103 mln USD, wywołany głównie zakupem firmy Ashton-Tate Corp. Przyszłość Microsoftu wygląda więc różowo, a Borlanda raczej szaro. 70% komputerów PC pracuje na procesorze słabszym od 386 i większość ich właścicieli zamierza zastąpić je modelami pracującymi z Windows. Microsoft sprzeda więc bez trudu swoje pakiety. Borland mógłby skorzytać z okazji wprowadzając szybciej aplikacje do Windows, ale z niezrozumiałych powodów nie jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. Quattro Pro for Windows uważane jest za program z zacięciami, a Paradox for Windows prawdopodobnie nie będzie gotowy do końca roku. (idg/jac) .m:2 NEC nie narzeka

Znany z produkcji sprzętu komputerowego, telekomunikacyjnego, telewizorów i różnej elektronicznej galanterii NEC (Nippon Electronic Company) zanotował w 1992 r. 26,2 mld USD przychodu. Na sprzęt komputerowy - mainframy, minikomputery, komputery PC, stacje robocze, peryferia i terminale, oprogramowanie elektroniczne, systemy przemysłowe - przypada 12.5 mld USD, co stanowi 10 % wzrostu w stosunku do ubiegłorocznych obrotów. NEC jest także producentem wyposażenia dla systemów łączności w postaci cyfrowych central telefonicznych, osprzętu dla sieci światłowodowych, oceanicznych kabli telekomunikacyjnych, łączności satelitarnej itp. Przyniosło to zysk w wysokości 7,3 mld USD, czyli o 12 % więcej niż w 1991 r. Produkcja układów scalonych - kostek pamięci, układów CCD, mikrokomputerów, tranzystorów i innej galanterii elektronicznej dała zysk 4.6 mld USD, czyli o 2 % mniej niż przed rokiem. Produkcja innych urządzeń, takich jak sprzęt RTV, magnetowidy, odtwarzacze kompaktowe, czy sprzęt oświetleniowy zamknęła się kwotą 1.8 mld USD i także przyniosło spadek dochodów o 2 % w stosunku do 1990r. W efekcie, firma, w 1991 r. w stosunku do 1990 r. zanotowała 7 % wzrost zysków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200