Komputery dla ludzi

W wielu firmach stoją bezużyteczne, w pełni sprawne stare PC-ty XT czy nawet AT, które - brzydko mówiąc - zużyły się moralnie.

W wielu firmach stoją bezużyteczne, w pełni sprawne stare PC-ty XT czy nawet AT, które - brzydko mówiąc - zużyły się moralnie.

Na biurku szefa szanującej się firmy trudno wyobrazić sobie coś starszego od 386/TOWER/VGA/color. A staruszek poprzednik (mono etc.) drzemie gdzieś spokojnie w tzw. pakamerze. Stoi i czeka na nowych użytkowników. Może to będzie jakieś stowarzyszenie osób niepełnosprawnych, które organizuje pracę dla swych członków. Może przyjmą go z otwartymi rękami w szkole dla dzieci specjalnej troski, bądź umożliwi pracę zwolnionym z księgowości czy rachuby PZL Mielec. To nie są nierealne pomysły. Tak się może stać, jeśli uda nam się zbieranie i sensowne wykorzystanie starych PC-tów. Mogą być niekiedy trochę uszkodzone, bo na pewno znajdą się firmy, które wspomogą inicjatywę odpowiednimi częściami. A remont można przeprowadzać w Fundacji "SOS-Okęcie". Mamy miejsce, życzliwość ludzką i sporo chęci...

Tak rozpoczyna się apel opublikowany w zerowym numerze Biuletynu Informacyjnego Inicjatywy KOMPUTERY DLA LUDZI. Autorem apelu jest prezes Zarządu Fundacji "SOS-Okęcie", Witold Cyranowicz. Fundacja powstała w 1990 r. z inicjatywy kilkunastu pracowników PZL-Okęcie. Zorganizowała ona już (na wzór podobnych instytucji zachodnich) centrum żywności, odzieży i sprzętu, a teraz podejmuje długofalową inicjatywę odzysku dla osób bezrobotnych bądź niepełnosprawnych oraz dla szkół wycofywanych z użytku komputerów klasy PC.

W. Cyranowicz stwierdza, że wstępny odzew środowisk informatycznych w kraju i za granicą daje podstawy do optymizmu, odnośnie możliwości powodzenia tej akcji.

Będziemy na bieżąco informować o rozwijaniu tej cennej inicjatywy. Podajemy telefony "SOS-Okęcie": 46 06 89 i 46 11 37.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200