Internet w aplikacjach

W 1996 r. integracja z Internetem oraz technologia komponentowa będą dominującymi trendami na rozwijającym się rynku zestawów aplikacji.

W 1996 r. integracja z Internetem oraz technologia komponentowa będą dominującymi trendami na rozwijającym się rynku zestawów aplikacji.

Microsoft przygotowuje technologie komunikacyjne dla zestawu aplikacji Office 96, który ma pojawić się na rynku w połowie 1996 r. Firma zapowiada wprowadzenie do pakietu Office obsługi Hypertext Markup Language (HTML) oraz technologii przeszukiwania Internetu. Firma dołączy do zestawu funkcje zapewniające użytkownikom dostęp do zawartości i usług Internetu oraz The Microsoft Network. Będą to m.in. automatyczny dostęp z poziomu menu do forum wsparcia technicznego on-line, wbudowana przeglądarka World Wide Web, narzędzia dla programistów Web oraz obsługa OLE.

Według analityków rynku "gigant z Redmond" ma obecnie ok. 90% rynku zestawów aplikacji. Amerykański koncern ma zatem okazję do wykorzystania i umocnienia swej pozycji poprzez wprowadzenie do Office funkcji internetowych. Nowi właściciele PerfectOffice oraz konkurencyjne firmy będą musiały walczyć o rynek dla swoich pakietów w sytuacji, gdy Microsoft jako pierwszy wprowadzi obsługę Internetu.

Przed ogłoszeniem decyzji o sprzedaży PerfectOffice oraz innych powiązanych aplikacji biznesowych, Novell podpisał umowę z AT&T. W myśl porozumienia PerfectOffice uzupełniony zostanie w prosty dostęp do usług on-line. Obecnie realizacja wszystkich planów dotyczących zestawu została wstrzymana do czasu sprzedaży PerfectOffice.

Potencjalni nabywcy WordPerfecta ogłosili już wprowadzenie technologii Web w swoich produktach. Oracle zapowiedział WebSystem, a firmy IBM i Spike przyjęły związaną z tym strategię. Caldera Network Desktop, firma byłego szefa Novella R. Noordy zamierza wprowadzić nowy system operacyjny oferujący wbudowany dostęp do Internetu. Należący do IBM Lotus Development przedstawił własną strategię zgodnie z którą rozpocznie produkcję elementów SmartSuite, dostępnych w formie komponentów OLE. Komponenty te można będzie nabywać oraz wgrywać z serwisów on-line.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200