IBM wprowadza do oferty trzy nowe usługi

Korporacja ogłosiła wczoraj, że wprowadza do swojej oferty trzy nowe usług. Pierwsza w dziedzinie w rozwiązań chmurowych, druga w dziedzinie sztucznej inteligencji i trzecia w obszarze bezpieczeństwa.

Są to usługi noszące nazwy IBM Multicloud Manager, IBM AI OpenScale i IBM Security Connect. Pierwsza a nich (IBM Multicloud) Manager) to nowa technologia opensource’owa, która ułatwia zarządzanie aplikacjami oraz ich przenoszenie i integrację w różnych infrastrukturach chmurowych. Multicloud Manager od IBM zapewnia konsolę operacyjną (Operations Console), dla firm, które coraz częściej wykorzystują funkcje chmury publicznej i prywatnej w swoich wewnętrznych systemach biznesowych.

Rozwiązanie jest zoptymalizowane w chmurze IBM, ale poszerza możliwości zarządzania obciążeniami i integrowania ich na chmurach pochodzących od różnych dostawców, takich jak Amazon, Red Hat i Microsoft.

Zobacz również:

Nowa usługa IBM Multicloud Manager działa na platformie chmury prywatnej IBM Cloud Private, która jest oparta na technologii orkiestracji kontenerów Kubernetes – otwartoźródłowym podejściu do umiejscawiania aplikacji w kontenerach, dzięki czemu łatwiej i taniej jest nimi zarządzać w różnych środowiskach chmurowych, począwszy od wewnętrznych systemów firmy, a skończywszy na chmurze publicznej.

Druga usługa (IBM AI OpenScale) została stworzona w celu zmierzenia się z kluczowymi wyzwaniami w zakresie sztucznej inteligencji (AI), takimi jak: procesy podejmowania decyzji przez systemy AI i obawy z tym związane, niedobór kwalifikacji w dziedzinie AI oraz złożoność różnych narzędzi sztucznej inteligencji wielu dostawców. Usługa umożliwia firmom obsługę aplikacji AI niezależnie od źródła ich pochodzenia oraz środowiska, w jakim w danej chwili działają.

W ramach AI OpenScale IBM ma zamiar również przedstawić nową funkcjonalność NeuNetS – pozwalającą na budowanie rozwiązań sztucznej inteligencji przez sztuczną inteligencję, co umożliwi na przykład tworzenie od podstaw bardzo złożonych sieci neuronowych. Jest to istotny przełom naukowy w tej dziedzinie. Docelowo funkcjonalność ta ma pomóc w zapełnieniu luki w obszarze poszukiwanych umiejętności AI i skalowaniu rozwiązań z wykorzystaniem technologii AI.

No i wreszcie usługa IBM Security Connect, będąca otwartą platformą opartą na chmurze, która umożliwia integrację danych z obszaru cyberbezpieczeństwa między wcześniej rozproszonymi środowiskami i szybsze ich udostępnianie różnym odbiorcom usług: klientom, dostawcom czy partnerom. IBM Security Connect umożliwi użytkownikom zastosowanie rozwiązań uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, w oparciu o narzędzie Watson for CyberSecurity, do analizy incydentów z obszaru cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu lepiej będą mogli przewidywać i identyfikować zagrożenia oraz szybciej na nie reagować. Użytkownicy korzystający z IBM Security Connect w ramach dostępnej platformy będą mogli również łatwiej projektować i wdrażać kompleksowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200