Formula Systems przejmuje razem z IAI firmę TSG

Formula Systems (izraelska spółka z Grupy Asseco) podpisała z IAI (Israel Aerospace Industries) umowę o przejęciu TSG. Spółka specjalizuje się w systemach dowodzenia i kontroli, wywiadu oraz cyberbezpieczeństwa. Koszt nabycia 100 proc. akcji TSG to 50 mln USD. Każdy z partnerów zapłaci po 25 mln USD za przejęcie 50 proc. akcji.

TSG to spółka zależna i wojskowe ramię Ness Technologies, globalnego dostawcy rozwiązań IT. Jest głównym dostawcą systemów dowodzenia i kontroli dla izraelskich służb obronnych, w tym Sił Obrony Izraela i policji. Wspólnie z IAI, największym izraelskim producentem samolotów wojskowych i cywilnych oraz bezzałogowych maszyn latających, Formula Systems przejmie połowę akcji spółki.

Grupa Asseco swoje dotychczasowe doświadczenie w sektorze obronności zdobywała realizując projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO oraz agencji Frontex. Doświadczenia z projektów realizowanych na rzecz instytucji międzynarodowych wykorzystuje w przetargach, wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP takich jak: system dowodzenia „Wierzba”, system analizy obrazowej, systemy bezzałogowe, systemy bezpieczeństwa informatycznego.

Zobacz również:

W 2015 r. Asseco Poland weszło w skład „Konsorcjum BMS”, które oferować będzie System Zarządzania Walką (BMS - Battlefield Management System).