Firma bez dymu

Ruszyła kampania mająca zachęcać pracodawców do pomocy pracownikom w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym.

Z badań Kliniki i Ośrodka Badań nad Nikotynizmem Free Forever wynika, że 56% ogółu badanych i aż 70% tych palaczy, którzy uważają, że nikotyna to narkotyk chciałoby wziąć udział w terapii antynikotynowej, organizowanej i finansowanej przez swojego pracodawcę.

„Walka z nałogiem w biurze to dla wielu palaczy jedyna szansa na osiągnięcie sukcesu i skuteczne rozstanie z nałogiem nikotynowym. Większość palących pracowników chce przestać palić a odpowiedzialny pracodawca powinien im w tym pomóc. W ramach projektu „Firma bez dymu” przygotowaliśmy dla Pracodawców narzędzia które ułatwią im to zadanie. Pracownicy wolni od nałogu tytoniowego to zdrowsi pracownicy, lepiej służący przedsiębiorstwu, swojej rodzinie oraz społeczeństwu” – podkreśla Michał Lach prezes zarządu Kliniki i Ośrodka Badań nad Nikotynizmem Free Forever, inicjator projektu „Firma bez dymu”.

Badania europejskich ośrodków naukowych jednoznacznie potwierdzają iż najbardziej efektywnym sposobem w walce z uzależnieniem od nikotyny osiągającym blisko 60% skuteczność są grupowe terapie antynikotynowe metodą behawioralno-poznawczą organizowane w środowisku pracowniczym. Deklaracja złożona przed współpracownikami jest dużo bardziej wiążąca niż złożona po cichu przed samym sobą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200