Facebook od teraz będzie płacił podatki bezpośrednio w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii swoje siedziby mają lokalne oddziały wielu firm technologicznych, a wśród nich można wymienić Amazon, Google i Facebooka. To co je łączy, to różne sposoby na omijanie płacenia podatków. W przypadku firmy Marka Zuckerberga te praktyki mogą się niedługo skończyć.

W 2014 roku Facebook zapłacił zaledwie 4327 funtów podatku w Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach rozliczając się przez irlandzki oddział unikano płacenia 20-procentowego podatku korporacyjnego. Z tego powodu amerykańska firma nie zasilała brytyjskiego budżetu.

Facebook poinformował, że zmienia sposoby rozliczania się z biznesu, który prowadzi w Wielkiej Brytanii. Od kwietnia, kiedy rozpocznie się nowy rok podatkowy, firma Marka Zuckerberga będzie płacić lokalne podatki od ogromnych umów z reklamodawcami.

Zobacz również:

Otwarte pozostaje też pytanie, na jakiego rzędu wpływy może liczyć brytyjski rząd. Facebook raportuje globalne przychody na poziomie 1 mld dol. Podatek od części z tych przychodów, jakie firma generuje w Wielkiej Brytanii, od teraz będzie odprowadzany lokalnie.

Facebook ma problem bo nie płacił podatków w Wielkiej Brytanii

Facebook ma problem bo nie płacił podatków w Wielkiej Brytanii

Facebook nie wykonał takiego ruchu ze względu na swoją dobrą wolę. Firma chce tą decyzją uniknąć jeszcze wyższego, 25-procentowego podatku. Nie wiadomo też, czy przedsiębiorstwo Marka Zuckerberga będzie musiało zapłacić podatki za poprzednie lata.

źródło: thenextweb.com