Dell pokazał drukarki

Już w przyszłym tygodniu do sprzedaży trafią pierwsze drukarki firmowane przez amerykański koncern. Dell Computer na początek wprowadzi do oferty wielofunkcyjne atramentówki i dwa modele drukarek laserowych.

premiera drukarek Dell Computer

premiera drukarek Dell Computer

Z HP czy Epsonem - liderami rynku - Dell zamierza konkurować głównie ceną. Już za 139 USD klienci firmy będą mogli nabyć wielofunkcyjną drukarkę atramentową A940 ze zintegrowanym skanerem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dell jednocześnie zaoferuje pod własną marką urządzenia laserowe. Do sprzedaży trafią dwa modele takich drukarek: P1500 i S2500. Pierwsza z nich, kosztująca 290 USD, skierowana będzie do użytkowników indywidualnych i małych firm. Model S2500 to wydajniejsze urządzenie dla średnich przedsiębiorstw i grup roboczych. W podstawowej wersji zapewniająca rozdzielczość 1200 DPI drukarka kosztować ma 499 USD. To samo urządzenie z modułem sieciowym dostępne będzie w cenie 840 USD. Oferowane przez Della drukarki laserowe to odpowiedniki popularnych modeli Lexmarka serii E i T. Dell Computer i Lexmark zawarły strategiczną umowę o współpracy. Przypomnijmy, że wcześniej koncern wycofał z dystrybucji drukarki HP.

Dzięki dobrze dobranej przekrojowej ofercie urządzeń drukujących Dell może w krótkim czasie stać się liczącym graczem na rynku drukarek – prognozuje bostońska firma Aberdeen Group. Firma nie zagrozi pozycji liderów ale analitycy spodziewają się, że sprzedaż drukarek stanowić będzie istotne źródło przychodów koncernu. Dell zamierza zarabiać także na materiałach eksploatacyjnych.

Zobacz również:

W kwietniu nastąpi premiera drukarek Della na rynku amerykańskim. Później mają się one pojawić także w Europie.