Czy doczekamy się tabletu Surface 4?

Microsoft zapowiada, że konsumencki tablet Surface 3 będzie produkowany tylko do końca tego roku. Dlatego indywidualni użytkownicy mobilnych urządzeń zadają sobie pytanie, czy Microsoft pracuje już nad tabletem Surface 4, a jeśli tak to kiedy można się spodziewać premiery takiego urządzenia.

Póki co korporacja z Redmond nie puszcza pary z ust i nie chce jednoznacznie powiedzieć, czy tablet Surface 4 ujrzy kiedykolwiek światło dzienne. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Surface 3 cieszył się powodzeniem, byłoby dziwne, gdyby Microsoft nie poszedł za ciosem i wprowadził do oferty kolejny model tego urządzenia.

Jednak rynek urządzeń PC jest nieprzewidywalny. Zupełnie nowe modele osobistych komputerów pojawiają się na rynku co pięć do sześciu lat, a popyt na tablety ciągle maleje. Wyjątkiem mogą tu być wyłącznie mobilne komputery typu 2-in-1. Można więc sądzić, że Microsoft stoi jednak przed dylematem – odpuścić sobie rynek konsumenckich tabletów, czy pozostać na nim jeszcze przez jakiś czas.

Zobacz również:

Warto w tym momencie przypomnieć, że Microsoft ma obecnie w ofercie cieszący się dużym powodzeniem tablet, który jest przeznaczony dla biznesu. To urządzenie noszące nazwę Surface Pro 4, które na polskim rynku potrafi kosztować – w bardziej wypasionej wersji - nawet 10 tys. złotych. Biznes może sobie na to pozwolić, ale przeciętny Kowalski na pewno nie.