Comarch i Nokia będą współpracować w obszarach M2M i IoT

Nokia i Comarch nawiązały współpracę w zakresie platform do zarządzania łącznością oraz usług i aplikacji przeznaczonych dla operatorów telekomunikacyjnych, a także innych branż takich jak m.in. opieka zdrowotna lub przemysł motoryzacyjny.

Firmy ogłosiły że nawiązują tzw. partnerstwo technologiczne w obszarach komunikacji Machine-to-Machine (M2M) i Internetu rzeczy (IoT).

Nokia zamierza wykorzystać rozwiązania Comarch w zakresie technologii M2M oraz platform IoT jako uzupełnienie dla zestawu już istniejących produktów. Ma to umożliwić zaoferowanie przez Nokię nowych kompleksowych systemów przeznaczonych dla branży telekomunikacyjnej oraz innych gałęzi przemysłu.

Zobacz również:

Obecnie Comarch ma w ofercie platformę M2M, która pozwala na kontrolowanie łączności w międzynarodowych, wielopoziomowych środowiskach wielu operatorów. System ułatwia wprowadzenie rozwiązań M2M w różnych branżach: motoryzacyjnej, elektroniki użytkowej, FMCG, energii i mediów, finansów i bankowości, opieki zdrowotnej, produkcji, usług publicznych, bezpieczeństwa, a także transportu i logistyki. Platformę Comarch M2M wdrożyli niektórzy europejscy operatorzy mobilni, m.in. Telekom Austria Group.

“Aplikacje IoT są obecnie w szybkim tempie rozwijane na całym świecie. Nokia dysponuje niezbędną wiedzą i potencjałem innowacyjności by tworzyć odpowiednie ekosystemy oraz jest przekonana, że strategia otwartej współpracy z partnerami w celu tworzenia aplikacji dla różnych branż, jest słusznym kierunkiem rozwoju” powiedział Thorsten Robrecht, dyrektor działu zaawansowanych rozwiązań mobilnych sieciowych w Nokii.

Współpraca Comarch z Nokią ma dłuższą historię. Jeszcze przed podziałem Nokii i przejęciem jej działu urządzeń mobilnych przez Microsoft w 2013 roku, zespół programistów Comarch był aktywnie zaangażowany w opracowywanie aplikacji pracujących pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego Symbian, który należał wówczas do Nokii.