Audio-wideo-stereo kompaktowo i cyfrowo

1-4 grudnia 1993 r. w PKiN w Warszawie odbywała się międzynarodowa prezentacja profesjonalnego sprzętu filmowego, radiowego i telewizyjnego PRO-TV '93, zorganizowana przez International Fair Company.

1-4 grudnia 1993 r. w PKiN w Warszawie odbywała się międzynarodowa prezentacja profesjonalnego sprzętu filmowego, radiowego i telewizyjnego PRO-TV '93, zorganizowana przez International Fair Company.

Kilkadziesiąt firm z całego świata prezentowało wszystko, co służy udoskonaleniu pracy, najbardziej liczących się dziś mediów, czyli filmu, radia i telewizji. Były najbardziej liczące się w tych dziedzinach firmy, jak: Dynacord, Panasonic, Sony, Sennheiser, 3M i Studer-Revox.

Szwajcarski Studer-Revox prezentował kompletne analogowe i cyfrowe wyposażenia studiów, stoły mikserskie, magnetofony wielośladowe, odtwarzacze CD, zestawy edukacyjne i innego rodzaju sprzęt ułatwiający pracę nagraniową i emisyjną.

Niemiecki Sennheiser znany jest w świecie z produkcji profesjonalnego sprzętu dla studiów radiowych, muzycznych i telewizyjnych. Przy jego stoisku największe zainteresowanie wzbudzały wielofunkcyjne mikrofony studyjne. Były one w wersji przewodowej i bezprzewodowej (tzw. mikroporty), z przełącznikami częstotliwości nadawania, oraz minimikrofony, wielkości szpilki wpinanej do klapy garnituru, tak bardzo przydatne w pracy reportera telewizyjnego. Sennheiser produkuje również reporterskie urządzenia radiowe i zestawy konferencyjne do tłumaczeń, bezprzewodowe zestawy dla przewodników turystycznych, pilotów i słuchawki bezprzewodowe dla melomanów i słabo słyszących.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko angielskiej firmy QUANTEL, oferujące komputery graficzne. Magiczną siłę przyciągającą widzów miał system Paintbox, o ogromnych możliwościach graficznego budowania i przetwarzania obrazu.

Zupełnie nowatorskie technologie zapisu sygnału wizyjnego zastosowała firma SONY w cyfrowym magnetowidzie Betacam, który po raz pierwszy zaprezentowano na PRO-TV w Warszawie.

Wśród nowości, które przedstawiono w PKiN, warto wymienić jeszcze zestaw do automatycznej emisji muzyki na 300 kompaktów. Można nim programować muzykę nawet na kilka tygodni. Na stoisku Studer-Revox był CD recorder, dzięki któremu można samodzielnie nagrywać płyty kompaktowe. Prezentowano tam również najnowszy sprzęt do reporterskich kamer ENG z bezprzewodowym systemem rejestracji dźwięku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200