MacroSoft: nowy prezes, rusza konsolidacja

Na czele firmy stanął Krzysztof Szczypa. Sławomir Kosz, dotychczasowy prezes spółki, jako członek zarządu będzie odpowiedzialny za politykę personalną oraz kontrolę nad efektami synergii, wynikającej z konsolidacji firmy. Macrosoft rozpoczyna połączenie z dziewięcioma spółkami zależnymi.

Rozpoczęta przez MacroSoft fuzja obejmie spółki MacroSoft Południe, MacroSoft Wrocław, MacroSoft Łódź, MacroSoft Północ, MacroSoft Wielkopolska, MacroSoft Zamość, MacroSoft Częstochowa, MacroSoft Szczecin, MacroSoft Białystok. Zakończenie procesu łączenia zostało zaplanowane na początek 2007 r.

MacroSoft: nowy prezes, rusza konsolidacja

Krzysztof Szczypa, prezes MacroSoftu

Nowy prezes spółki Krzysztof Szczypa kierował wcześniej największym oddziałem MacroSoft Katowice. Ma on na koncie fuzję spółek z Katowic i Krakowa oraz firmy Efbud w oddział MacroSoft Południe. Bogdan Michalak, prezes rady nadzorczej firmy decyzję o wyborze Szczypy na fotel prezesa motywuje właśnie jego doświadczeniem w konsolidacji spółek lokalnych i efektów w postaci rosnącej sprzedaży.

To właśnie zwiększenie przychodów jest głównym celem nowej strategii MacroSoftu, który w wyniku fuzji oczekuje oszczędności i usprawnienia procesu sprzedaży m.in. poprzez powołanie jednego ogólnopolskiego zespołu handlowego. Dodatkowe korzyści z konsolidacji to, zdaniem zarządu, lepsze wykorzystanie zasobów i niższe koszty związane z sprawozdawczością.

Zmiany w strukturze i zarządzie spółka zamierza uwieńczyć wprowadzeniem nowej nazwy. Głosowanie zaplanowano na 14 września. Jak wcześniej informowaliśmy, zmiana ma nawiązywać do obecnej pozycji MacroSoftu jako spółki nie tylko produkującej oprogramowanie, ale także dostawcy usług doradczych.

Na październik została zaplanowana premiera następcy pakietu SKID. Oferta MacroSoftu obok nowego SKID-u składać się będzie z produktów klasy ERP i systemów obiegu informacji, a także narzędzi kontrolingowych dla sektora średnich firm.

Po przeprowadzeniu konsolidacji Macrosoft będzie miał dwie spółki zależne - kupioną w grudniu 2005 firmę Kamil specjalizującą się w oprogramowaniu dla punktów sprzedaży detalicznej oraz MIS z Wrocławia, której 40 proc. udziałów Macrosoft przejął w roku 2000.

Przedstawiciele Macrosoftu nie wykluczają kolejnych przejęć. Ewentualne zakupy spółka zamierza pokryć ze środków własnych. Po pierwszym półroczu spółka notuje 18-proc. wzrost przychodów do 17,6 mln zł i 47-proc. wzrost zysku do 1,5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200