Sun Netscape Alliance zaprezentowała rozwiązanie dla usługodawców bezprzewodowych

iPlanet Wireless Server pozwoli operatorom usług na dostarczanie użytkownikom informacji dostosowanych do specyfikacji danego rodzaju urządzenia, np. uwzględniającej rozmiar wyświetlacza.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Sun-Netscape Alliance, reprezentujące wspólne prace programistyczne Sun Microsystems i Netscape, zaprezentowała iPlanet Wireless Server - rozwiązanie pozwalające operatorom usług telekomunikacyjnych na oferowanie bezprzewodowego dostępu do poczty elektronicznej, danych kalendarzowych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb usług katalogowych, za pośrednictwem wybranych urządzeń. Produkt ma być dostępny w marcu br.

Wireless Server, wykorzystujący format dokumentów oparty na standardzie XML, może dostarczać informacje dostosowane do specyfikacji danego urządzenia, np. uwzględniającej rozmiar ekranu. Moduł plug-in do serwera iPlanet umożliwi z kolei operatorom możliwość wysyłania komunikatów SMS do urządzeń bezprzewodowych.

Zobacz również:

Obecnie system jest dostępny w wersji beta i może być wykorzystany w urządzeniach obsługujących protokoły WAP i HDML (Handheld Device Markup Language). Wireless Server jest ponadto zgodny z protokołami transmisji w sieciach komórkowych GSM i CDMA (Code Division Multiple Access).

Wireless Server będzie aplikacją front-end dla serii serwerów iPlanet, w skład której wchodzą iPlanet Calendar Server, Messaging Server oraz Unified Messaging Server, mające pojawić się na rynku w czerwcu br. Będzie on także pełnił podobną funkcję dla produktów komunikacyjnych Sun Microsystems i Netscape, takich jak Sun Internet Mail Server czy Netscape Messaging Server.

Przedstawiciele firm zapewniają, ze w przyszłości system będzie obsługiwał także inne aplikacje. Zainteresowanie nim wyraziły już bowiem firmy świadczące usługi finansowe, które postrzegają nowe możliwości w usługach bezprzewodowych.

Działania Sun-Netscape Alliance zyskały aprobatę wielu europejskich operatorów usług bezprzewodowych, w tym ePlus, Telenor i Orange, podczas gdy poparcie operatorów ze Stanów Zjednoczonych jest zdecydowanie słabsze. Zdaniem ekspertów z Gartner Group, Amerykanie bardziej zainteresowani są komunikacją szerokopasmową niż bezprzewodową.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.