Prokom został dystrybutorem rozwiązań Peregrine Systems

Peregrine jest producentem systemów do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstw. Gartner Group szacuje wartość polskiego rynku tego typu rozwiązań na 2,9 mld USD.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

Prokom Software SA został wyłącznym dystrybutorem firmy Peregrine Systems, producenta systemów do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstw (IRM - Infrastructure Resource Planning). Zdaniem przedstawicieli Prokomu, na polskim rynku jest duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania, które uzupełniają funkcjonalność systemów klasy MRP II/ERP, a w przyszłości mogą je całkowicie zastąpić.

Gartner Group szacuje, że wartość polskiego rynku IRP wynosi obecnie 2,9 mld USD, a popyt na tego typu rozwiązania rośnie o ok. 50% rocznie.

"Prowadzimy już zaawansowane rozmowy dotyczące wdrożenia rozwiązań Peregrine z firmami telekomunikacyjnymi, medialnymi i reprezentującymi rynek zaawansowanych technologii" - przekonuje Józef Ludwicki, dyrektor ds. klientów strategicznych Prokom Software SA. Pierwsze wdrożenie odbywa się w samym Prokomie.

W ofercie Prokomu znajdzie się sześć rozwiązań Peregrine. Pierwszym z nich jest system AssetCenter, który służy do zarządzania systemami informatycznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie. Składają się na niego cztery aplikacje: Asset Management, Procurement Management, Lease Management i Cost Management. System ServiceCenter pozwala natomiast zredukować czas diagnostyki zjawisk i rozwiązywania problemów i przeznaczony jest do zarządzania efektywnością całej infrastruktury teleinformatycznej.

Kolejnym systemem dystrybuowanym przez Prokom jest FacilityCenter, którego zadaniem jest zarządzanie "cyklem życia" nieruchomości i wyposażenia firmy, począwszy od zakupu aż po likwidację środków trwałych. Do zarządzania środkami transportu służy z kolei FleetAnywhere, natomiast InfraTools jest pakietem aplikacji do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstwa.

Ostatnim systemem oferowanym przez Prokom będzie InfraCenter for Workgroups, stanowiący rozwiązanie zarządzania całą infrastrukturą w średniej wielkości przedsiębiorstwach.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.