Polak czwarty w konkursie Google

AudioBot - odsłuchaj materiał Poleć znajomemu Wydrukuj Subskrybuj RSS A A A
18 października 2004 12:32
Magdalena Górak

W piątek Google ogłosiło zwycięzców konkursu programistycznego Code Jam. Na czwartym miejscu znalazł się Tomasz Czajka, doktorant amerykańskiej uczelni Purdue University.

W dorocznym konkursie uczestniczyło 7,5 tys. osób. Najlepszym w rozwiązywaniu programistycznych łamigłówek okazał się Sergio Sancho z University of Buenos Aires, za co otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys.USD. Drugi był Po-Ru Loh student matematyki z Caltech, trzeci Reid Barton, matematyk z MIT. Na czwartym miejscu znalazł się - tak jak i w ubiegłym roku - Tomasz Czajka, obecnie doktorant informatyki z Purdue University w USA. Za zajęcie czwartego miejsca otrzyma 3 tys. USD.

Tomasz Czajka wygrywał już kilkakrotnie w różnych międzynarodowych konkursach programistycznych, dotąd jako student studiów jednoczesnych (matematyki i informatyki) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostałych 50 finalistów również otrzyma nagrody pieniężne. Pula wszystkich nagród wyniosła w tym roku 50 tys. USD. Organizowanie Code Jam pozwala Google wyławiać talenty programistyczne. Konkurs często umożliwia także rozwiązanie - choćby częściowe - problemów na które natrafił dział rozwoju systemów wyszukiwawczych Google.

Wiecej o konkursie:
www.google.com/codejam/

Oceń artykuł

średnio:  liczba ocen:

Komentarze

Redakcja Computerworld.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ta wiadomość nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

Linki sponsorowane

Tysiące ofert pracy z kraju i z zagranicy! Praca.idg.pl
Król netbooków w ekstracenie! Zobacz więcej »
Zamów kartę kredytową Banku Millennium, a otrzymasz prenumeratę PC Worlda Szczegóły »
Prenumerata PC Worlda z DVD za darmo! Sprawdź to! »

Whitepaper Connect

Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2009 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88