IBM tworzy internetową giełdę towarową dla przedsiębiorstw technologicznych

Jak dotąd Big Blue nie ujawnił szczegółów dotyczących nowego przedsięwzięcia. Analitycy spekulują, że będzie to branżowa giełda obsługująca rynek telekomunikacyjny i elektroniczny.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!

IBM pracuje nad uruchomieniem branżowej internetowej giełdy towarowej e2open.com, przeznaczonej dla przedsiębiorstw technologicznych. Przedstawiciele firmy nie ujawnili jednak bliższych szczegółów tego przedsięwzięcia.

Niektóre źródła podają, że giełda miałaby obsługiwać przedsiębiorstwa z sektora telekomunikacyjnego i elektronicznego. Jej podstawę technologiczną miałyby stanowić rozwiązania IBM i jego wybranych partnerów.

Podobna inicjatywa typu business-to-business została zapowiedziana przez IBM-a w marcu tego roku. Wtedy firma we współpracy z i2 Technologies oraz Ariba rozpoczęła budowanie elektronicznych rynków dla firm trzecich. Jej partnerzy prawdopodobnie zaangażowani są również w tworzenie e2open.com. Wśród innych prawdopodobnych uczestników przedsięwzięcia wymienia się takie firmy, jak Nokia, Nortel Nerworks, Motorola, Philips, LG Electronics, Hitachi, a także kilka innych głównych firm telekomunikacyjnych i koncernów elektronicznych z całego świata.

Inicjatywę stworzenia giełdy dla rynku komputerowego i elektronicznego zapowiedziało na początku maja br. dwanaście dużych firm z branży informatycznej, wśród których znalazł się m.in. Compaq i HP.

***

Powstanie internetowa giełda towarowa, obsługująca rynek komputerowy i elektroniczny

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.