Embedix Linux będzie obsługiwał aplikacje Windows CE

Amerykańska firma Lineo, filia Caldery, opracowała wersję Linuxa o nazwie Embedix, która jest przeznaczona do stosowania w różnych urządzeniach specjalizowanych. Na I kwartał przyszłego roku firma zap...

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Amerykańska firma Lineo, filia Caldery, opracowała wersję Linuxa o nazwie Embedix, która jest przeznaczona do stosowania w różnych urządzeniach specjalizowanych. Na I kwartał przyszłego roku firma zapowiada wprowadzenie do oferty rozwiązania programowego Embedix PDA, które pozwoli na uruchamianie w tym środowisku aplikacji systemu Windows CE.

Embedix 1.0 został opracowany na bazie zmodyfikowanego jądra systemu Linux w wersji 2.2. Przeznaczony jest do pracy na urządzeniach wyposażonych w procesory x86 Intela lub PowerPC. Do działania wymaga 8 MB pamięci RAM oraz 3 MB pamięci ROM lub Flash.

Zobacz również:

System nie będzie darmowy, ponieważ zawiera dodatkowe firmowe elementy. Jednym z jego pierwszych zastosowań będą produkowane przez firmę Bast specjalizowane przystawki hotelowe i przeznaczone dla kompleksów apartamentów.

Embedix Linux jest pierwszym z serii specjalizowanych pod kątem zastosowania w dedykowanych urządzeniach produktów linuxowych zapowiadanych przez Lineo. W II kwartale br. ma się pojawić zestaw narzędzi programistycznych Embedix SDK 1.0 oraz przeglądarka internetowa Embedix Browser 1.0.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.