HPE – świat jest hybrydowy

W działalności biznesowej korzyści z transformacji cyfrowej to zwiększenie efektywności działania i optymalizacja kosztów. To cele, które firmy powinny przed sobą stawiać – tłumaczył podczas oficjalnej premiery raportu Computerworld Top200 Michał Zajączkowski, prezes zarządu i dyrektor generalny HPE w Polsce.

Fot. P. Dziubak

Transformacji nie można się bać – przekonywał Michał Zajączkowski, odpowiadający za dział HPE Pointnext, wspierający przedsiębiorstwa w ich cyfrowej transformacji. Dotyczy ona wszystkich branż i każda może na niej zarobić. Jak zauważył ekspert HPE, te branże, niekoniecznie nawet kojarzone z informatyką, które przeszły transformację cyfrową, dziś z sukcesem działają w zmienionym modelu, generując zyski. HPE, jak zaznaczył Michał Zajączkowski, jest gotowe wspierać organizacje w transformacji cyfrowej, posiadając do tego kompetentne zasoby ludzkie i sprzętowe.

Nie wszystko do chmury

HPE stawia obecnie kilka mocnych akcentów strategicznych – po pierwsze rozwój środowisk hybrydowych, po drugie skanalizowanie i zmonetyzowanie dla firm rozwiązań z zakresu IoT, po trzecie przejście z rozwiązań w kierunku komplementarnych usług, wspierających pełny cykl życia rozwiązań IT, czyli doradztwo, projektowanie i wdrażanie oraz wsparcie serwisowe.

Zobacz również:

  • Jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji w cyfrowej transformacji? Poznaj nowoczesne narzędzia AI dla biznesu podczas spotkań Dynamics 365. Kierunek: AI
  • Nowy podcast Computerworld Tech Trends

„Opieramy się na podstawowym założeniu – świat jest hybrydowy, dlatego potrzebuje hybrydowego IT. Nie wierzymy, że wszystkie aplikacje można przenieść do chmury publicznej. Są w organizacjach takie aplikacje, których nie należy dotykać i przenosić, ale raczej zostawić w tej specyficznej formie, w jakiej działały do tej pory” – tłumaczył Michał Zajączkowski. „Wierzymy też, że usługi w transformacji cyfrowej to istotny element, dlatego ważne jest nie dostarczanie technologii, ale pełnego rozwiązania. Na tym chcemy budować przyszłość firm. Mamy kompetencje, dzięki którym możemy wspólnie wykorzystać trendy, które się pojawiają, by nasi klienci mogli zyskać, a tym zyskiem może być zadowolenie klienta, korzyści operacyjne czy wygenerowanie nowych usług i produktów” – wyjaśniał.

Powrót do korzeni

HPE wyraźnie w swojej strategii stawia też na innowacje. Spółka inwestuje w produkty, które, jak uważa, będą stanowiły o przewadze na rynku i pomogą klientom w transformacji cyfrowej. Kolejnym ważnym elementem filozofii HPE są strategiczne partnerstwa, zarówno alianse ze światowymi graczami, takimi jak choćby Deloitte czy Microsoft, ale również sojusze lokalne z partnerami i integratorami, z którymi HPE sprzedaje swoje rozwiązania.

„Wracamy do swoich korzeni - dziś chcemy stawiać na sprzęt i usługi blisko tego sprzętu. Nie chcemy sprzedawać wszystkiego, ale skupiamy się na kilku istotnych dla nas usługach – hybrydowe IT i inteligentne sieci brzegowe” – wyjaśniał podczas konferencji Computerworld TOP200 Michał Zajączkowski. Inteligentne sieci brzegowe to odpowiedź na rozwój rozwiązań IoT, na generowanie coraz większych ilości danych i problemy z ich skutecznym przetwarzaniem. „Tworzymy coraz więcej danych, na przykład w ubiegłym roku Facebook dziennie generował 4 petabajty aktywnych postów użytkowników. W przyszłości, gdy pojawią się na wielką skalę autonomiczne pojazdy, powstaną takie ilości danych, które trudno dziś sobie nawet wyobrazić” – mówił Michał Zajączkowski. „Dlatego pojawiają się głosy, by takie dane wynieść z data center i umieścić bliżej obiektu. My to nazywamy właśnie inteligentną siecią brzegową, gdzie większość danych jest analizowana już u samego źródła. Wstępna analiza pozwala na wybranie tylko tych informacji, które będą do czegoś potrzebne i wysyłane są dalej do głównego centrum danych. To jest przyszłość” – dodał.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200