Security Excellence - znamy już zwycięzcę konkursu

Konkurs Security Excellence to wspólna inicjatywa magazynu Computerworld oraz stowarzyszeń ISSA i ISACA, promująca osiągnięcia w środowisku bezpieczeństwa IT w Polsce. Ogłoszenie wyników, jak co roku, nastąpiło podczas pierwszego dnia konferencji SeMaFOR.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Juliusz Brzostek z NASK za powołanie jednostki Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Idea stworzenia CERTu narodowego, który byłby w stanie w sposób niezależny uczestniczyć i pozwalać na wymianę informacji pomiędzy jednostkami rządowymi i komercyjnymi, szybszą lokalizację problemów na poziomie ogólnopaństwowym, zapełnia brakujące ogniwo w układance bezpiecznej cyberprzestrzeni Polski. I choć do pełni dobrego operacyjnego działania NC Cyber potrzeba jeszcze trochę czasu i zmian legislacyjnych, to Komisja wierzy w powodzenie tej inicjatywy i kolejne sukcesy

Oprócz zwycięzcy Komisja zdecydowała się przyznać trzy wyróżnienia:

Pierwsze wyróżnienie otrzymał Piotr Kalbarczyk z PKO BP. Piotr od kilku lat konsekwentnie realizuję strategię bezpieczeństwa Banku, stawiając na monitoring zdarzeń reakcję i wczesne wykrywanie. Dzięki tegorocznym działaniom, PKO BP może pochwalić się najbardziej rozległym w Polsce monitoringiem zdarzeń sieciowych w Polsce, obejmującym zarówno incydenty wewnętrzne ze wszystkich placówek banku, oraz ataków na serwisy internetowe dostępne dla klientów.

Zobacz również:

  • Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

Drugie wyróżnienie komisja przyznała Przemysławowi Wolkowi z ING Services Polska. Dzięki niemu i pracy całego zespołu w Katowicach powstało jedno z największych i najnowocześniejszych centrum monitoringu zdarzeń, obsługujących 26 spółek z grupy ING. Dzięki połączeniu rozwiązań typu SIEM (Security Information and Event Management) z big data, stworzeniem pokaźnego zespołu analityków, pentesterów i zespołów reagowania możliwe się stało wprowadzenie ciągłego monitoringu obsługującego w sposób scentralizowany zdarzenia z całego świata.

Trzeci wyróżniony to Cezary Piekarski z Banku Millenium. Cezary wraz ze całym zespołem Departamentu Bezpieczeństwa dokonali kompleksowej transformacji obszaru bezpieczeństwa, tworząc w wyjątkowo krótkim czasie sprawnie działającą, dobrze wyszkoloną i w pełni operacyjną jednostkę. Ich zadania obejmują nie tylko monitoring zdarzeń i analitykę, ale także takie obszary jak Threat Intelligence i Red-Teaming.

Choć CISO Excellence jest konkursem wyróżniającym liderów inicjatyw bezpieczeństwa, to wiadomym jest że na sukces jednostki pracuje cały zespół ludzi wypełniających wizję, realizujących zadania i konsekwentnie realizujących plan. Bez tych dziesiątek, może nawet setek specjalistów, analityków, pentesterów i operatorów tegoroczne nagrody wyglądałyby inaczej. Dlatego Komisja składa gratulacje także zespołom, które w pocie czoła pracowały na sukcesy wyróżnionych firm i samych finalistów. To również Wasz sukces i liczymy na to, że w latach kolejnych nagrody trafią również w Wasze dłonie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200