Warta wdroży platformę analityczną firmy PiLab

Grupa ubezpieczeniowa Warta postanowiła zainwestować w platformę analityczną DataWalk, której twórcą jest polska spółka technologiczna PiLab. Jest to platforma pozwalająca ujednolicać wszystkie zbiory danych wykorzystywane w procesie identyfikacji nadużyć.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Innowacyjna i skuteczna analityka biznesowa w czasie rzeczywistym

Innowacyjna i skuteczna analityka biznesowa w czasie rzeczywistym

Efektywna analiza dużych zbiorów danych i wyciąganie z nich skutecznych wniosków biznesowych jest w czasach dynamicznie postępującej cyfryzacji jednocześnie ogromnym wyzwaniem i szansą dla firm z wielu różnych branż. Kluczem do sukcesu są jednak odpowiednie narzędzia – wydajna i...

Cyfrowa transformacja w sektorze bankowym – zagrożenia i szanse

Cyfrowa transformacja w sektorze bankowym – zagrożenia i szanse

Otoczenie rynkowe gwałtownie się zmienia pod wpływem cyfrowej transformacji. Paradoksalnie, polskie banki – choć nastawione na innowacyjność i technologicznie zaawansowane – mogą spocząć na laurach i przegapić moment, w którym ich przewaga zacznie zanikać. Przykłady Netflixa, który...

Cyfryzacja w firmach sektora produkcji i dystrybucji – szanse i wyzwania

Cyfryzacja w firmach sektora produkcji i dystrybucji – szanse i wyzwania

Cyfryzacja procesu produkcji i dystrybucji dóbr to jeden z bardziej efektywnych sposobów na poprawę konkurencyjności, zwiększenie elastyczności biznesowej oraz optymalizację kosztów bez ponoszenia nadmiarowego ryzyka. Tego typu przemianom towarzyszy jednak często wiele wyzwań, które...

To kontynuacja współpracy obu firm, która zaowocowała powstaniem projektu pilotażowego, podczas którego zwiększono skuteczność typowania szkód wątpliwych aż o 11 proc. Pozytywne rezultaty projektu pilotażowego zadecydowały o rozpoczęciu pełnego wdrożenia systemu. Rozwiązanie firmy PiLab będzie miało szczególne znaczenie dla działań ograniczających wyłudzenia odszkodowań i świadczeń.

Platforma DataWalk pozwola testować podejrzeń co do możliwości wystąpienia wyłudzenia. Specjaliści z Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom Warty mają wiele hipotez na temat okoliczności, w których dochodzi do nadużyć. Do tej pory weryfikacja tych przypuszczeń była czasochłonna i przeważnie wymagała zaawansowanych kompetencji technicznych.

Zobacz również:

Platforma DataWalk daje każdemu specjaliście ds. przeciwdziałania wyłudzeniom możliwość sprawdzania od ręki dowolnych hipotez, także wtedy, gdy wymaga to podłączenia nowych źródeł czy zestawów danych.

Komentując porozumienie, Rafał Stankiewicz (wiceprezes zarządu Warty) powiedział, „Wyłudzenia odszkodowań i świadczeń są istotnym problemem na polskim rynku. Niestety tracą na tym rzetelni klienci, dlatego ubezpieczyciele tyle uwagi poświęcają na walkę z przestępczością ubezpieczeniową”. I dodał, „Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko platforma DataWalk pozwoliła nam wskazywać i weryfikować sytuacje, które do tej pory nie były identyfikowane jako oszustwa. Liczę, że wdrożenie innowacyjnego rozwiązania firmy PiLab pozytywnie przełoży się na skuteczność wyłapywania i piętnowania tego procederu”

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.