Warta wdroży platformę analityczną firmy PiLab

Grupa ubezpieczeniowa Warta postanowiła zainwestować w platformę analityczną DataWalk, której twórcą jest polska spółka technologiczna PiLab. Jest to platforma pozwalająca ujednolicać wszystkie zbiory danych wykorzystywane w procesie identyfikacji nadużyć.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem, przed jakim stoi wielu ekspertów IT jest odpowiednie wykorzystanie tego trendu w środowisku firmowym. W jaki sposób podejść do tematyki wdrażania...

Umowy na wdrożenie systemów IT

Umowy na wdrożenie systemów IT

Niepowodzenie projektu IT zwykle więcej kosztuje niż wartość samej umowy. Wprawdzie nie jest możliwe napisanie idealnego, pozbawionego pola do interpretacji kontraktu, ale zbyt często zgadzamy się na zapisy jawnie prowokujące do sporów, których warto unikać. W raporcie: - Dobre...

To kontynuacja współpracy obu firm, która zaowocowała powstaniem projektu pilotażowego, podczas którego zwiększono skuteczność typowania szkód wątpliwych aż o 11 proc. Pozytywne rezultaty projektu pilotażowego zadecydowały o rozpoczęciu pełnego wdrożenia systemu. Rozwiązanie firmy PiLab będzie miało szczególne znaczenie dla działań ograniczających wyłudzenia odszkodowań i świadczeń.

Platforma DataWalk pozwola testować podejrzeń co do możliwości wystąpienia wyłudzenia. Specjaliści z Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom Warty mają wiele hipotez na temat okoliczności, w których dochodzi do nadużyć. Do tej pory weryfikacja tych przypuszczeń była czasochłonna i przeważnie wymagała zaawansowanych kompetencji technicznych.

Zobacz również:

Platforma DataWalk daje każdemu specjaliście ds. przeciwdziałania wyłudzeniom możliwość sprawdzania od ręki dowolnych hipotez, także wtedy, gdy wymaga to podłączenia nowych źródeł czy zestawów danych.

Komentując porozumienie, Rafał Stankiewicz (wiceprezes zarządu Warty) powiedział, „Wyłudzenia odszkodowań i świadczeń są istotnym problemem na polskim rynku. Niestety tracą na tym rzetelni klienci, dlatego ubezpieczyciele tyle uwagi poświęcają na walkę z przestępczością ubezpieczeniową”. I dodał, „Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko platforma DataWalk pozwoliła nam wskazywać i weryfikować sytuacje, które do tej pory nie były identyfikowane jako oszustwa. Liczę, że wdrożenie innowacyjnego rozwiązania firmy PiLab pozytywnie przełoży się na skuteczność wyłapywania i piętnowania tego procederu”

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.