Microsoft ma nowe plany dotyczące systemów Windows 7 i Windows 8.1

Wiele wskazuje na to, że Microsoft może wkrótce wdrożyć do użytku nowy schemat aktualizowania systemów operacyjnych Windows 7 i Windows 8.1. Jeśli tak się stanie, użytkownicy pecetów wyposażonych w procesory nowych generacji, pracujących pod kontrolą wymienionych powyżej systemów operacyjnych, będą w kropce.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
DevOps, czyli dobre maniery w IT

DevOps, czyli dobre maniery w IT

Jest taka idea, która z roku na rok nabiera rozpędu i zyskuje na popularności – eksperci oceniają, że w tym roku opuści swoją niszę i „rozleje się” po największych światowych przedsiębiorstwach. Nie jest technologią, ale opisuje, jak skutecznie się nią posługiwać, by osiągać...

Może wskazywać na to treść dokumentu opublikowanego niedawno przez oddział firmy Microsoft zajmujący się wsparciem technicznym. Znajduje się w nim wyjaśnienie, jak należy interpretować taki oto komunikat wyświetlany przez pecet: "Your PC uses a processor that isn't supported on this version of Windows and you won't receive updates" (Twój pecet zawiera procesor, który nie jest wspierany przez zainstalowany na nim system Windows i dlatego systemu tego nie można aktualizować).

W dalszej części dokumentu można przeczytać, że komputery osobiste zawierające najnowsze procesory wytwarzane przez firmy AMD, Intel i Qualcomm zawierają blokadę, która nie pozwala aktualizować na takich komputerach systemów operacyjnych Windows 7 i Windows 8.1.

Zobacz również:

W dokumencie wymienione są też te najnowsze procesory. Chodzi tu o intelowskie układy siódmej generacji, układy Bristol Ridge wytwarzane przez AMD oraz procesory Snapdragon 8996 wytwarzane przez firmę Qualcomm. Procesory te mają wspierać wyłącznie system Windows 10. Jeśli znajdą się w komputerach Windows 7 i Windows 8.1, ich użytkownicy nie będą mogli skorzystać z mechanizmów Windows Update oraz Microsoft Update, które aktualizują oprogramowanie.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.