Windows Vista – ostateczny koniec

Po 10 długich latach Microsoft odstawia wreszcie ostatecznie system operacyjny Vista do lamusa. Stanie się to dokładnie 11-go kwietnia. Będzie to ostatni dzień wsparcia technicznego dla tego oprogramowania.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
DevOps, czyli dobre maniery w IT

DevOps, czyli dobre maniery w IT

Jest taka idea, która z roku na rok nabiera rozpędu i zyskuje na popularności – eksperci oceniają, że w tym roku opuści swoją niszę i „rozleje się” po największych światowych przedsiębiorstwach. Nie jest technologią, ale opisuje, jak skutecznie się nią posługiwać, by osiągać...

Korporacja opublikowała nawet z tej okazji specjalny komunikat. Można w nim przeczytać, że "Microsoft zapewniał temu systemowi operacyjnemu wsparcie przez ostatnie 10 lat. Nastał jednak czas gdy musimy się z nim pożegnać i inwestować w najnowsze technologie, tak aby spełnić oczekiwania współpracujących z nami partnerów oraz naszych klientów”.

Dla wielu internautów news ten może być zaskoczeniem, gdyż Vista była tak nielubianym systemem, że nie spodziewali się oni iż jest on do dzisiaj dalej wspierany. Warto przypomnieć, że Vista została opracowana z myślą o zastąpieniu systemu Windows XP, który w opinii analityków jest o wiele lepszym produktem.

Zobacz również:

Świadczy o tym np. fakt, że obecnie 8% desktopów pracuje dalej pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP, podczas gdy w przypadku systemu Vista wskaźnik ten wynosi 0,78%. Stąd wniosek, że informacji o tym, iż Microsoft przestanie wkrótce wspierać system operacyjny Vista, zasmuci niewielu

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.