Microsoft wydłuża wsparcie dla pierwszej wersji systemu Windows 10

Korporacja ogłosiła kilka dni temu, że wydłuża wsparcie dla pierwszej wersji systemu Windows 10 – która nosi numer 1507 i została udostępniona użytkownikom w połowie 2015 roku – o kolejne 40 dni.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
DevOps, czyli dobre maniery w IT

DevOps, czyli dobre maniery w IT

Jest taka idea, która z roku na rok nabiera rozpędu i zyskuje na popularności – eksperci oceniają, że w tym roku opuści swoją niszę i „rozleje się” po największych światowych przedsiębiorstwach. Nie jest technologią, ale opisuje, jak skutecznie się nią posługiwać, by osiągać...

Oznacza to, że wsparcie dla systemu Windows 10 wersja 1507 zakończy się w połowie maja tego roku, a nie 26. marca jak to pierwotnie planowano. Ostatnia aktualizacja systemu pojawi się więc prawdopodobnie 9. maja i zostanie włączona do standardowego zestawu poprawek Patch Tuesday.

Po maju MIcrosoft będzie aktualizować wyłącznie system Windows 10 wersja 1511 (premiera tej wersji systemu miała miejsce w listopadzie 2015 roku). Ci użytkownicy systemu Windows 10 wersja 1507, który zależy na aktualizacjach, mają tylko jedno wyjście. Powinni wykonać upgrade i przejść na wersję 1511 albo na jeszcze nowszą, która powinna pojawić się jeszcze w marcu i będzie oznaczona numerem 1703 (robocza nazwa tego oprogramowania to Redstone).

Zobacz również:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.