Przetwarzanie poznawcze wkracza do centrów zarządzania bezpieczeństwem w sieci

IBM wprowadził Watson for Cyber Security, kognitywną platformę dla centrów zarządzających bezpieczeństwem w sieci (Security Operations Centers).

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Sklepy detaliczne walczą o przetrwanie, podczas gdy sprzedawcy internetowi odnotowują dwucyfrowy wzrost rok do roku. Bystrzy sprzedawcy prowadzący sklepy tradycyjne wiedzą, że aby móc z nimi konkurować, muszą przyjąć wielokanałowy model działania i wykorzystać wszechobecność...

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

Nowoczesna ochrona danych — sześć zasad, którym należy poświęcić uwagę w pierwszej kolejności

W dyskusjach na temat ochrony danych przybywa nowych idei, ponieważ wszystkie firmy starają się sprostać wymaganiom zmieniającej się rzeczywistości. Muszą zatem uwzględniać takie zagadnienia, jak olbrzymi wzrost ilości danych, migracje do chmury oraz przetwarzanie danych w dowolnym...

Bezpieczeństwo chmur publicznych z perspektywy polskich organizacji

Bezpieczeństwo chmur publicznych z perspektywy polskich organizacji

Dowiedz się jak przedstawiciele polskich organizacji oceniają bezpieczeństwo danych - czy wyżej cenią chmurę publiczną, czy własne centrum danych. Na to oraz kilkanaście innych pytań znajdziesz odpowiedź w bezpłatnym reporcie opracowanym wspólnie przez redakcję Computerworld oraz IBM...

IBM ogłosił udostępnienie Watson for Cyber Security. Firma informuje, że rozwiązanie zostanie zintegrowane w ramach nowej platformy noszącej nazwę IBM Cognitive Security Operations Center, która pozwala reagować na zdarzenia zachodzące na urządzeniach końcowych, w sieci, na kontach użytkowników oraz w chmurze obliczeniowej.

Platforma IBM Cognitive Security Operations Center to narzędzie, które pozwoli ekspertom zajmującym się zabezpieczeniami, na uzupełnienie wiedzy oraz szybsze i bardziej precyzyjne reakcje. Aplikacja IBM QRadar Watson Advisor asystuje w badaniu zagrożeń, skanując blogi, strony internetowe i publikacje naukowe przy wykorzystaniu możliwości przetwarzania języka naturalnego oraz zestawia je z danymi QRadar, pokazującymi ujawnione incydenty bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Sercem platformy IBM Cognitive SOC jest IBM QRadar Watson Advisor - nowa aplikacja zapewniająca dostęp do wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni.Technologie kognitywne (czyli poznawcze) pojawią też w X-Force Command Center – wśród innowacji znajduje się między innymi chat bot dla klientów usługi zarządzania bezpieczeństwem. Bot potrafi komunikować się w języku naturalnym, reaguje też na komendy głosowe.

IBM wprowadza też do oferty BigFix Detect. To rozwiązanie pozwalające organizacjom na wgląd i reakcję w urządzeniu z poziomu platformy. IBM Cognitive SOC.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.