Przetwarzanie poznawcze wkracza do centrów zarządzania bezpieczeństwem w sieci

IBM wprowadził Watson for Cyber Security, kognitywną platformę dla centrów zarządzających bezpieczeństwem w sieci (Security Operations Centers).

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Zabezpieczanie infrastruktury sieci i aplikacji

Zabezpieczanie infrastruktury sieci i aplikacji

Z kilku powodów największym zagrożeniem w nowoczesnej infrastrukturze sieci i aplikacji stały się aplikacje. Jednym z nich jest niezwykle szybki ich przyrost spowodowany coraz łatwiejszym ich opracowywaniem. W typowym środowisku biznesowym jest coraz więcej aplikacji, które dodatkowo...

Integracja bezpiecznego środowiska testowego z infrastrukturą zabezpieczeń

Integracja bezpiecznego środowiska testowego z infrastrukturą zabezpieczeń

W przypadku sprzętu komputerowego angielski termin „sandbox” od dawna oznaczał bezpieczne, odizolowane środowisko, w którym uruchamiano złośliwy kod w celu jego analizy. Zabezpieczenia sieciowe korzystają obecnie z tego rozwiązania — mogą bowiem wówczas emulować i analizować...

Zapora ISFW - ochrona przed propagacją zagrożeń i uszkodzeniami w sieci wewnętrznej

Zapora ISFW - ochrona przed propagacją zagrożeń i uszkodzeniami w sieci wewnętrznej

Liczba, zaawansowanie i oddziaływanie cyberataków stale się zwiększa. Z tego względu firmy i instytucje od dawna inwestują w mechanizmy ochrony granic sieci na różnych poziomach, aby uniemożliwiać przedostanie się zagrożeń zewnętrznych do infrastruktury wewnętrznej. Konieczne okazuje...

IBM ogłosił udostępnienie Watson for Cyber Security. Firma informuje, że rozwiązanie zostanie zintegrowane w ramach nowej platformy noszącej nazwę IBM Cognitive Security Operations Center, która pozwala reagować na zdarzenia zachodzące na urządzeniach końcowych, w sieci, na kontach użytkowników oraz w chmurze obliczeniowej.

Platforma IBM Cognitive Security Operations Center to narzędzie, które pozwoli ekspertom zajmującym się zabezpieczeniami, na uzupełnienie wiedzy oraz szybsze i bardziej precyzyjne reakcje. Aplikacja IBM QRadar Watson Advisor asystuje w badaniu zagrożeń, skanując blogi, strony internetowe i publikacje naukowe przy wykorzystaniu możliwości przetwarzania języka naturalnego oraz zestawia je z danymi QRadar, pokazującymi ujawnione incydenty bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Sercem platformy IBM Cognitive SOC jest IBM QRadar Watson Advisor - nowa aplikacja zapewniająca dostęp do wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni.Technologie kognitywne (czyli poznawcze) pojawią też w X-Force Command Center – wśród innowacji znajduje się między innymi chat bot dla klientów usługi zarządzania bezpieczeństwem. Bot potrafi komunikować się w języku naturalnym, reaguje też na komendy głosowe.

IBM wprowadza też do oferty BigFix Detect. To rozwiązanie pozwalające organizacjom na wgląd i reakcję w urządzeniu z poziomu platformy. IBM Cognitive SOC.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.