Fortinet zmodyfikował platformę Fortinet Security Fabric

Firma poinformowała o wprowadzeniu do platformy Fortinet Security Fabric podstaw działania samoobsługowych i samonaprawiających się zabezpieczeń sieciowych przyszłości, które będą bazować na rozpoznaniu intencji użytkowników. Krok ten zrealizowano poprzez wdrożenie usprawnień do systemu operacyjnego FortiOS 5.6 oraz udostępnienie nowego rozwiązania o nazwie Security Operations Solution.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Wielokanałowe działanie sklepów detalicznych dzięki bezpiecznej sieci Wi-Fi

Sklepy detaliczne walczą o przetrwanie, podczas gdy sprzedawcy internetowi odnotowują dwucyfrowy wzrost rok do roku. Bystrzy sprzedawcy prowadzący sklepy tradycyjne wiedzą, że aby móc z nimi konkurować, muszą przyjąć wielokanałowy model działania i wykorzystać wszechobecność...

Rozwiązania bezpiecznego dostępu dla organizacji z branży opieki zdrowotnej

Rozwiązania bezpiecznego dostępu dla organizacji z branży opieki zdrowotnej

Pracownicy służby zdrowia stanowią doskonały przykład pracowników mobilnych — są nieustannie w ruchu, a ich praca jest uzależniona od szybkich i dokładnych informacji. Potrzebują oni rozwiązania bezpiecznej sieci bezprzewodowej, która będzie działała bez zarzutu na wielu różnych...

Secure Access Architecture - w pełni zabezpieczony dostęp do sieci przedsiębiorstwa

Secure Access Architecture - w pełni zabezpieczony dostęp do sieci przedsiębiorstwa

Nowe technologie i tendencje rynkowe dynamicznie zmieniają sposób, w jaki przedsiębiorstwa wdrażają sieci lokalne, podłączają urządzenia końcowe i uruchamiają aplikacje biznesowe różnych typów. Ma to określone implikacje dla procesów planowania i wdrażania zabezpieczeń dostępu do...

Do nowej wersji systemu FortiOS wprowadzono szereg nowych opcji, takich jak: możliwość uzyskania pełnego obrazu infrastruktury informatycznej oraz udostępnienie otwartych interfejsów API.

Z kolei rozwiązanie Fortinet Security Operations Solution ujednolica zabezpieczenia i operacje sieciowe w ramach platformy Fortinet Security Fabric. Security Operations Solution obejmuje rozwiązania FortiSIEM, FortiAnalyzer i FortiManager, które można wdrażać osobno lub łącznie w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

FortiSIEM umożliwia kompilowanie i korelowanie danych z platformy Fortinet Security Fabric oraz z urządzeń sieciowych, w tym przełączników, serwerów, komputerów osobistych i urządzeń IoT, w ramach pojedynczego panelu.

Ponadto FortiSIEM obsługuje zewnętrzne kanały pozyskiwania informacji o zagrożeniach oraz dzienniki zdarzeń w celu rozszerzenia funkcji analitycznych platformy Fortinet Security Fabric na każde urządzenie fizyczne i wirtualne działające w infrastrukturze informatycznej przedsiębiorstwa.

FortiOS 5.6 będzie dostępny do pobrania w pierwszym kwartale 2017 r. Rozwiązanie Fortinet Security Operations Solution jest już dostępne.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.