Fortinet zmodyfikował platformę Fortinet Security Fabric

Firma poinformowała o wprowadzeniu do platformy Fortinet Security Fabric podstaw działania samoobsługowych i samonaprawiających się zabezpieczeń sieciowych przyszłości, które będą bazować na rozpoznaniu intencji użytkowników. Krok ten zrealizowano poprzez wdrożenie usprawnień do systemu operacyjnego FortiOS 5.6 oraz udostępnienie nowego rozwiązania o nazwie Security Operations Solution.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Zabezpieczanie infrastruktury sieci i aplikacji

Zabezpieczanie infrastruktury sieci i aplikacji

Z kilku powodów największym zagrożeniem w nowoczesnej infrastrukturze sieci i aplikacji stały się aplikacje. Jednym z nich jest niezwykle szybki ich przyrost spowodowany coraz łatwiejszym ich opracowywaniem. W typowym środowisku biznesowym jest coraz więcej aplikacji, które dodatkowo...

Integracja bezpiecznego środowiska testowego z infrastrukturą zabezpieczeń

Integracja bezpiecznego środowiska testowego z infrastrukturą zabezpieczeń

W przypadku sprzętu komputerowego angielski termin „sandbox” od dawna oznaczał bezpieczne, odizolowane środowisko, w którym uruchamiano złośliwy kod w celu jego analizy. Zabezpieczenia sieciowe korzystają obecnie z tego rozwiązania — mogą bowiem wówczas emulować i analizować...

Zapora ISFW - ochrona przed propagacją zagrożeń i uszkodzeniami w sieci wewnętrznej

Zapora ISFW - ochrona przed propagacją zagrożeń i uszkodzeniami w sieci wewnętrznej

Liczba, zaawansowanie i oddziaływanie cyberataków stale się zwiększa. Z tego względu firmy i instytucje od dawna inwestują w mechanizmy ochrony granic sieci na różnych poziomach, aby uniemożliwiać przedostanie się zagrożeń zewnętrznych do infrastruktury wewnętrznej. Konieczne okazuje...

Do nowej wersji systemu FortiOS wprowadzono szereg nowych opcji, takich jak: możliwość uzyskania pełnego obrazu infrastruktury informatycznej oraz udostępnienie otwartych interfejsów API.

Z kolei rozwiązanie Fortinet Security Operations Solution ujednolica zabezpieczenia i operacje sieciowe w ramach platformy Fortinet Security Fabric. Security Operations Solution obejmuje rozwiązania FortiSIEM, FortiAnalyzer i FortiManager, które można wdrażać osobno lub łącznie w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

FortiSIEM umożliwia kompilowanie i korelowanie danych z platformy Fortinet Security Fabric oraz z urządzeń sieciowych, w tym przełączników, serwerów, komputerów osobistych i urządzeń IoT, w ramach pojedynczego panelu.

Ponadto FortiSIEM obsługuje zewnętrzne kanały pozyskiwania informacji o zagrożeniach oraz dzienniki zdarzeń w celu rozszerzenia funkcji analitycznych platformy Fortinet Security Fabric na każde urządzenie fizyczne i wirtualne działające w infrastrukturze informatycznej przedsiębiorstwa.

FortiOS 5.6 będzie dostępny do pobrania w pierwszym kwartale 2017 r. Rozwiązanie Fortinet Security Operations Solution jest już dostępne.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.