iPhone: Apple wraca do nierdzewnej stali

W Sieci pojawiły się spekulacje, że ramka kolejnej wersji smartfona iPhone będzie wykonana nie z aluminium, ale z nierdzewnej stali. Oznaczałoby to, że po wielu latach Apple zdecydował się wrócić do tego materiału, który wcześniej był stosowany w smartfonie iPhone 4.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Mówi się też, że iPhone 8 – bo tak będzie się zapewne nazywać kolejna wersja urządzenia, które powinno pojawić się na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy - będzie mieć konstrukcję typu “glass-sandwich”. Konstrukcja taka charakteryzuje się tym, że przód i tył obudowy smartfona wykonany jest ze szkła.

Nierdzewna stal prezentuje się lepiej od aluminium, ale jest droższa. Przełoży się to dlatego zapewne na nieco wyższą cenę kolejnej wersji smartfona iPhone. Będzie to zapewne smartfon klasy "high-end", który ma już ponoć roboczą nazwę: Ferrari.

Zobacz również:

Ferrari ma zawierać wyświetlacz bazujący na technologii AMOLED. To udoskonalona wersja technologii OLED charakteryzująca się tym, że wyświetlacz zajmuje całą przednią powierzchnię urządzenia, gdyż nie towarzyszy mu żadna ramka. Prawdopodobnie smartfon Ferrari będzie można doładowywać drogą bezprzewodową.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.