Portal Yahoo odchodzi do przeszłości

Yahoo poinformował wczoraj, że z chwilą przejęcia przez korporację Verizon jego portalu internetowego Yahoo, przyjmie on nową nazwę - Altaba. Jednocześnie z firmy odejdą wtedy dwie osoby: jej współzałożyciel David Filo oraz pełniąca obecnie funkcję CEO Marissa Mayer.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem, przed jakim stoi wielu ekspertów IT jest odpowiednie wykorzystanie tego trendu w środowisku firmowym. W jaki sposób podejść do tematyki wdrażania...

Warto przypomnieć, że Verizon kupił portal Yahoo.com w połowie zeszłego roku, płacąc za niego 4,8 mld USD. Zgodnie z umową po sfinalizowaniu transakcji Yahoo stanie się firmą inwestycyjną, a liczebność zarządu zostanie zmniejszona z jedenastu do pięciu osób. Głównymi podmiotami gospodarczymi wchodzącymi w skład Altaby będą: Alibaba (chiński koncern e-commerce) oraz japoński portal internetowy Yahoo Japan.

Analitycy spekulowali niedawno, czy transakcja dojdzie w ogóle do skutku. Powodem było to, że hakerzy włamali się do serwerów pocztowych Yahoo i wykradli z nich olbrzymią ilość poufnych danych. Pierwsze włamanie miało dość dawno (bo trzy lata temu), a ostatnie, po którym cała sprawa nabrała większego rozgłosu, w grudniu zeszłego roku.

Zobacz również:

Badanie wykazało, że ogółem hakerzy wykradli z serwerów dane dotyczące kont blisko trzech miliardów użytkowników korzystających z usług tego serwisu. Oznacza to, że mogło to być największe w historii internetu włamanie tego typu.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.