Powstał pendrive, na którym można zapisać 2 TB danych

Kingston zapowiada, że w przyszłym miesiącu wprowadzi na rynek najpojemniejszy na świecie pendrive USB, na którym można zapisać 2 TB danych. Oznacza to, że na urządzeniu można zmagazynować film o rozdzielczości 4K trwający 70 godzin.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

STORWIZE V3700 Storage System - wydajna i niezawodna pamięć masowa

STORWIZE V3700 Storage System - wydajna i niezawodna pamięć masowa

Prosta w obsłudze pamięć masowa z zaawansowanymi funkcjami, dla małych i średnich przedsiębiorstw, w przystępnej cenie.

Pendrive nosi nazwę DataTraveler Ultimate Generation Terabyte i jest zgodny ze specyfikacją USB 3.1 Gen 1 (ale nie jest kompatybilny z nowym, 24-pinowym konektorem Type-C). Producent nie podaje na razie żadnych szczegółów technicznych dotyczących urządzenia ani tego ile będzie kosztować czy jaką oferuje przepustowość.

Warto przypomnieć, że Kingston wprowadził do oferty swój pierwszy pendrive USB mający pojemność 1 TB dość dawno, bo w 2013 roku. To urządzenie noszące nazwę DataTraveler HyperX Predator, które kosztuje na polskim rynku prawie 4 tys. złotych.

Zobacz również:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.