Biznes sterowany algorytmami

Technologie kognitywne rozwijają się dynamicznie i do 2025 roku ich wykorzystanie będzie powszechne. Dzięki nim zmodernizowanych zostanie 80% procesów biznesowych.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, lider przemysłu targowego w Polsce, usprawniła zarządzanie operacyjne dzięki aktualizacji systemu IFS Applications do nowej wersji.

PESA usprawnia produkcję i modernizację pojazdów szynowych, wdrażając IFS APPLICATIONS

PESA usprawnia produkcję i modernizację pojazdów szynowych, wdrażając IFS APPLICATIONS

PESA Bydgoszcz SA, specjalizująca się w produkcji, modernizacji i serwisie pojazdów szynowych, wdrożyła system IFS Applications 8 w celu usprawnienia kluczowych procesów biznesowych w obszarze finansów, produkcji, dystrybucji, remontów oraz usług serwisowych.

IFS APPLICATIONS™ wspomaga procesy biznesowe w grupie Paradyż

IFS APPLICATIONS™ wspomaga procesy biznesowe w grupie Paradyż

Marka Paradyż jest znana na rynku od roku 1989. Płytki ceramiczne wytwarzane w pięciu zakładach produkcyjnych znajdują uznanie klientów w Polsce i prawie 40 krajach świata. Od roku 2003 procesy biznesowe realizowane w Grupie Paradyż wspiera system IFS Applications™.

Biznes kładzie obecnie nacisk na rozwój nowej dyscypliny w naukach ścisłych, jaką jest cognitive computing, czyli technologie kognitywne. To całokształt działań skoncentrowanych wokół automatyzacji i autonomizacji pracy komputerów, zdolnych do samodzielnego uczenia się i koordynowania swoich działań. Świat w którym rozwiązania technologiczne potrafią uczyć się, rozpoznają język ludzi i same komunikują się z człowiekiem za pomocą języka naturalnego przestaje być rodem z filmów science fiction. Na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw takie rozwiązania już działają i będą się dalej rozwijać. W raporcie "Technology, Media and Telecommunication Predictions, 2016" eksperci Deloitte wspominają, że do końca 2016 więcej niż 80% ze 100 największych globalnych firm tworzących systemy dla przedsiębiorstw będzie integrować technologie kognitywne ze swymi produktami, a do 2020 będzie ich już 95%.

Według Deloitte technologie z obszaru sztucznej inteligencji, które będą najbardziej istotne na rynku oprogramowania dla firm i w ciągu najbliższych dwóch lat staną się jego komponentami to: uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego i rozpoznawanie mowy. Oto co potrafią:

- uczenie maszynowe to zdolność systemów komputerowych do doskonalenia się i poprawy ich wydajności poprzez pracę na danych, ale bez konieczności podążania za wyraźnie zaprogramowanymi instrukcjami. Ma ono szeroki wachlarz zastosowań, począwszy od klasyfikacji danych do prognozowania, po wykrywanie anomalii w ruchu sieciowym aż po personalizację działań;

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.