Raspberry Pi 3 ze wsparciem dla połączeń komórkowych

Minikomputer Raspberry Pi 3 obsługuje obecnie tylko połączenia Wi-Fi, ale wkrótce będzie w stanie transmitować dane również przez połączenie komórkowe. Zapewni to użytkownikom tego rozwiązania większą elastyczność w przypadku konieczności zarządzania różnymi zdalnymi urządzeniami.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Lenovo Thinkstation P310 SFF - mała, wydajna stacja robocza

Compendium CE do szkoleń używa głównie stacji roboczych, ponieważ ze względu na charakter swojej działalności – edukowania w zakresie najnowszych rozwiązań technologicznych, potrzebuje wydajnych maszyn działających bezbłędnie w warunkach dużych obciążeń. Stacja robocza jest w tej...

Będzie to możliwe dzięki układowi scalonemu LTE (noszącemu nazwę ALT1160 Category 1 LTE) dedykowanemu dla płyty głównej Rassbery, zaprojektowanemu przez firmę Altair. Rozwiązanie zostało już przetestowane i układ trafił kilka dni temu na rynek. ALT1160 Category 1 LTE kosztuje ok. 20 USD i może transmitować dane z szybkością 10 Mb/s. Nie jest imponująca szybkość, ale zupełnie wystarczająca do zdalnego kontrolowania różnego rodzaju urządzeń IoT, takich jak mierniki i czujniki.

Firma Altair ma też w ofercie komplet sterowników zarządzających chipsetem. Ma też certyfikaty potwierdzające, że układ spełnia wymogi techniczne stawiane przez liczących się na rynku dostawców internetu.

Zobacz również:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.