Dekonstrukcja i przebudowa - ERP nowej ery

Współczesne systemy ERP stają się platformą do zbierania i analizowania informacji ze wszystkich obszarów organizacji i źródeł zewnętrznych. Jak nigdy dotąd usprawniają zarządzanie przedsiębiorstwem i wspomagają proces podejmowania decyzji.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Niech Twoje dane pracują na rzecz całej organizacji

Niech Twoje dane pracują na rzecz całej organizacji

Napisany specjalnie dla analityków danych, administratorów baz danych i decydentów wysokiego poziomu e-przewodnik jest poświęcony wyzwaniu, jakim jest przekształcanie ciągle rosnących ilości danych w użyteczne analizy biznesowe (BI). Znajdują się w nim zalecenia dotyczące usprawniania...

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Międzynarodowe Targi Poznańskie usprawniają zarządzanie dzięki IFS APPLICATIONS

Firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, lider przemysłu targowego w Polsce, usprawniła zarządzanie operacyjne dzięki aktualizacji systemu IFS Applications do nowej wersji.

PESA usprawnia produkcję i modernizację pojazdów szynowych, wdrażając IFS APPLICATIONS

PESA usprawnia produkcję i modernizację pojazdów szynowych, wdrażając IFS APPLICATIONS

PESA Bydgoszcz SA, specjalizująca się w produkcji, modernizacji i serwisie pojazdów szynowych, wdrożyła system IFS Applications 8 w celu usprawnienia kluczowych procesów biznesowych w obszarze finansów, produkcji, dystrybucji, remontów oraz usług serwisowych.

Popyt na systemy ERP nie słabnie. Według Forbes i portalu Statista globalne przychody z tych systemów wyniosą w 2016 roku 32,6 mld USD, podczas gdy w 2011 było to 23,8 mld USD. Jednak to, co dziś znajduje się w ofercie dostawców ERP przestaje powoli przypominać rozwiązania znane nam z przeszłości. Zmiany te są ogromne i wciąż trwają. Na rynku od pewnego czasu mówi się wręcz, że wchodzimy w kolejną erę ERP – erę digital. Nie bez powodu. System ERP ma dzisiaj wspierać cyfrową transformację biznesu, ale może to robić wówczas, gdy sam przejdzie przeobrażenia, które są możliwe dzięki nowym technologiom.

Zapytani o ERP przyszłości analitycy, integratorzy i dostawcy aplikacji są zgodni co do tego, że takie trendy jak chmura, social media, mobilność i Big Data będą głównymi czynnikami transformacji systemów ERP w najbliższych latach.

Jeśli porówna się systemy ERP sprzed dekady z systemami instalowanymi dzisiaj to widoczne są zasadnicze różnice. Przede wszystkim odchodzą w przeszłość czasy jednolitych struktur rozwiązań ERP. - Firmy obecnie podążają w kierunku zdecentralizowanych systemów hybrydowych łączących rozwiązania proponowane przez kilku dostawców. Pewnego rodzaju „nielojalność” wobec jednego dostawcy wynika z jednej strony z rozwoju technologii i łatwiejszej integracji rozwiązań, z drugiej także ze zmiany pokoleniowej, która również wpływa na biznes. Przedsiębiorcy z tzw. pokolenia Y znacznie szybciej podejmują decyzję o zmianie. To również mobilizuje dostawców do wzięcia udziału w grze, którą można porównać do układania wielkich puzzli z IT.  - mówi Andrzej Morawski, wiceprezes zarządu w BPSC SA.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.