Nowe wersje systemów iOS i macOS.

Apple udostępnił na początku tego tygodnia nowe wersje systemów iOS i macOS, wprowadzając do nich szereg ważnych poprawek. Jedna z ważniejszych nowych opcji wprowadzonych do kolejnej wersji systemu iOS (10.1) nosi nazwę Portrait Camera. Apple informował już wcześniej, że pracuje nad wprowadzeniem tej funkcjonalności do smartfona iPhone 7 Plus.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
DevOps, czyli dobre maniery w IT

DevOps, czyli dobre maniery w IT

Jest taka idea, która z roku na rok nabiera rozpędu i zyskuje na popularności – eksperci oceniają, że w tym roku opuści swoją niszę i „rozleje się” po największych światowych przedsiębiorstwach. Nie jest technologią, ale opisuje, jak skutecznie się nią posługiwać, by osiągać...

Używając dwóch kamer zainstalowanych w smartfonie iPhone 7 Plus, funkcjonalność Portrait Camera potrafi robić zdjęcia na których obiekty znajdujące się na pierwszym planie są bardzo ostre, a na drugim (tło) lekko rozmyte. To efekt noszący nazwę „depth-of-field”.

Apple nadał wprowadzonej do systemu iOS 10.1 funkcjonalności Portrait Camera statut beta. Firma stosowała już wcześniej takie praktyki w odniesieniu do swoich innych rozwiązań, takich jak np. Maps.

Zobacz również:

System iOS 10.1 zawiera też 13 łat likwidujących różnego rodzaju podatności. Warto przypomnieć, że premiera systemu iOS 10 miała miejsce 13-go września tego roku. Oprogramowanie będzie zarządzać takimi urządzeniami, jak: iPhone 5 (i kolejne wersje), iPad Pro, iPad Air (i pózniesze wersje), , iPad Mini 2 (i późniejsze wersje) oraz urządzeniami iPod Touch piątej generacji.

Jeśli chodzi o system macOS Sierra 10.12.1, to Apple wprowadził do niego 16 poprawek likwidujących podatności oraz kilka innych poprawek usprawniających pracę oprogramowania. Np. takich, dzięki którym system macOS Sierra 10.12.1 obsługuje lepiej pakiet Microsoft Office oraz aplikację Mail.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.