Umiejętności, które dają pracę

Umiejętności, które dają pracę

Opanowanie niektórych umiejętności może sprawić, że uda nam się zdobyć dobrze płatną pracę albo awans. Obecnie duże znaczenie wciąż odgrywa programowanie i marketing, ale na pierwszym miejscu jest coś innego.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Kariera w IT

Kariera w IT

Zapraszamy do pobrania najnowszego raportu magazynu Computerworld „Kariera w IT” To już V edycja raportu o możliwościach rozwoju, nowościach, zarobkach i specjalizacjach w IT.

Praktyki i staże w IT

Praktyki i staże w IT

Zapraszamy do pobrania najnowszego wydania Computerworld, w którym przedstawiamy jak zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie, z czym to się wiąże i jak wpływa na rozwój osobisty. W raporcie m.in. - Stażyści u pracodawcy - Pożądane zawody - Studencka przedsiębiorczość - Wizerunek...

Pracodawcy IT

Pracodawcy IT

Zapraszamy do pobrania wydania specjalnego Computerworld 'Pracodawcy IT' W publikacji tabele z danymi na temat m.in. zatrudnienia IT, benefitów i form zatrudnienia, które oferują firmy biorące udział w badaniu Computerworld.

Według firmy Payscale, która przeanalizowała aż 54 mln profili pracowników w serwisach społecznościowych (w badaniu uwzględniono 15 tys. nazw stanowisk i 350 branży), największy sukces zapewnimy sobie, jeśli skoncentrujemy się na SAS (statistical analysis system). Chodzi o umiejętność posługiwania się oprogramowaniem i usługami do analizy danych, w tym dobre opanowanie analizy statystycznej, której celem jest pozyskiwanie jak największej wiedzy z zebranych danych. Autorzy badania argumentują, że popularność SAS bierze się z szerszego trendu – faktu, że coraz więcej firm stawia na Big Data, wykorzystując dane do takich zadań, jak: docieranie do nowych klientów, poprawa jakości usług i produktów czy tworzenie ofert spersonalizowanych. Tego typu możliwości są obecnie dostępne dla firm, które zatrudniają ludzi potrafiących dobrze organizować, analizować dane i nimi zarządzać.

Za każdym razem, gdy wchodzimy na jakąś stronę www, kupujemy przez internet, oglądamy film czy dzielimy się czymś w social media, zostawiamy za sobą strzępki informacji. Jak zauważa firma Randstad, oferująca usługi HR, obecnie ludzie tworzą w ciągu godziny więcej danych niż kilka lat temu przez miesiąc. Firmy technologiczne oferują zaś mnóstwo narzędzi do zbierania, przechowywania, integrowania danych i zarządzania danymi, aby przedsiębiorcy mogli je wykorzystywać w rozwoju swoich firm i produktów. Poza SAS-em, kolejnymi umiejętnościami potrzebnymi w szeroko pojętej analizie danych cyfrowych jest data mining i data modeling. W skrócie, umiejętności te pozwalają rozwiązywać problemy za pomocą danych, wyciągać lepsze wnioski i dostrzegać trendy. W ramce „Gdzie zdobyć topowe umiejętności” podajemy adresy stron zawierających wybrane kursy i materiały edukacyjne.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do dalszej części artykułu podaj adres e-mail

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.