Pojawiło się kolejne bezpłatne narzędzie BI

MicroStrategy (dostawca oprogramowania BI; Business Intelligence) informuje, że jego biznesowy pakiet Desktop jest obecnie bezpłatny. Tym samy użytkownicy mają obecnie dyspozycji kolejne tego typu bezpłatne narzędzie, które dołącza to takich również bezpłatnych rozwiązań, jak Tableau Public, Microsoft Power BI oraz inne.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
DevOps, czyli dobre maniery w IT

DevOps, czyli dobre maniery w IT

Jest taka idea, która z roku na rok nabiera rozpędu i zyskuje na popularności – eksperci oceniają, że w tym roku opuści swoją niszę i „rozleje się” po największych światowych przedsiębiorstwach. Nie jest technologią, ale opisuje, jak skutecznie się nią posługiwać, by osiągać...

QlikView dla Vistula Group - szyte na miarę

QlikView dla Vistula Group - szyte na miarę

Po fuzji z Wólczanką i przejęciu Galerii Centrum, w Vistula Group zapadła decyzja o wyborze rozwiązania do zbudowania hurtowni danych. Z biznesowego punktu widzenia to rozwiązanie nie do końca się sprawdziło, z uwagi na brak elastyczności i wymóg cotygodniowego backupu kostek danych. W...

Najnowszy bezpłatny pakiet MicroStrategy Desktop (oznaczony symbolem 10.) można pobierać z tej strony. MicroStrategy informuje, że użytkownicy mogą w prosty sposób dołączać bezpłatne narzędzie Desktop do biznesowych projektów utworzonych przy pomocy oprogramowania MicroStrategy Web. Pobierając z serwera swoje dashboardy i dołączając je do projektów MicroStrategy Desktop, użytkownicy aplikacji MicroStrategy Web mogą pracować nad nimi lokalnie w trybie offline.

Bezpłatne oprogramowanie MicroStrategy Desktop 10.5 nie wspiera niestety jednej ważnej opcji. Nie pozwala publikować zwizualizowanych danych na stronach WWW i następnie zagnieżdżać je w innych witrynach. Opcję taką wspierają inne tego typu narzędzia, takie jak wspomniane wcześniej pakiety Tableau Public i Microsoft Power BI.

Zobacz również:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.