Optymalizacja skalowalnych wertykalnie krytycznych obciążeń biznesowych


Centra danych wkroczyły w nową erę: tempo ich rozwoju nabrało charakteru wykładniczego. Równie szybko rozwijają się technologie dla centrów danych. Big Data, chmura, mobilność oraz optymalizacja kosztów na zawsze zmieniły sposób prowadzenia biznesu, a zarazem funkcjonowania IT.

Przytłaczająca ilość i jednocześnie szybkość, z jaką przepływają informacje, sprawiły, że platformy serwerowe weszły w nową erę, w której szanse na innowacje oraz skrócenie czasu osiągnięcia zwrotu z inwestycji zależą od wysokiej wydajności, skalowalności i dostępności.

Dotrzymanie kroku biznesowi wymaga od IT także przyspieszenia, zwiększenia elastyczności, odporności na awarie oraz bardziej ekonomicznego działania. Infrastruktury muszą efektywnie skalować się wertykalnie, żeby zaspokajać rosnące wymagania związane z przetwarzaniem bez kompromisów w zakresie wydajności. Jednocześnie muszą gwarantować maksymalizację wartości osiąganej dzięki danym – to umożliwia szybkie, działające w czasie rzeczywistym, rozwiązania analityczne oraz business intelligence. Obecnie, o wiele bardziej niż dotychczas, działy IT i biznesowe muszą działać razem na rzecz osiągania wspólnych celów. Różnica pomiędzy sukcesem a porażką może być bowiem liczona w milisekundach.

Odpowiednie podejście do serwerów i krytycznych obciążeń biznesowych umożliwia dokonanie prawdziwej transformacji biznesowej. Sprawia, że IT staje się bardziej zorientowane na usługi, a zarazem obniża ich koszty i skraca czas potrzebny na ich dostarczenie, zwiększając przy tym ich wartość biznesową.

Jasne jest, że bazy danych ciągle rosną i stają się coraz większe. Wiele organizacji ma 50 lub więcej dużych baz danych i przynajmniej znaczna część z nich stanowi poważne wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie nimi. CIO zastanawiają się, czy ich obecne systemy są w stanie je obsłużyć – czy mają dostateczną wydajność, czy są odpowiednio niezawodne, dostępne i zapewniają możliwości serwisowania?

Obciążenia firmowe ciągle się zmieniają i wymagają wprowadzania w infrastrukturze szybkich zmian, które pozwolą zaspokoić zmieniające się potrzeby. Biznes prowadzony jest wszędzie, 24 godziny na dobę, co sprawia, że IT musi umożliwiać szybkie skalowanie, pozwalające dopasować się do wymagań aplikacji obsługujących klientów – niezależnie od tego, czy są to aplikacje mobilne, media społeczne, czy wykorzystujące urządzenia wchodzące w skład internetu rzeczy. Przedsiębiorstwa nadal wymagają fundamentalnej dostępności i bezpieczeństwa, ale równocześnie potrzebują większej skalowalności i szybkości przy niższym TCO.

Serwery Lenovo x3850 X6 oraz x3950 X6 do obsługi krytycznych zadań biznesowych dostarczają skalowalności potrzebnej do skonsolidowania wszystkich warstw kluczowych aplikacji na jednej platformie. Maszyny X6 zapewniają wydajność oraz niezawodność, dostępność i możliwość serwisowania, czyli funkcje RAS (Reliability, Availability and Serviceability) potrzebne do optymalizacji wymagających, mających dużą wartość krytycznych obciążeń biznesowych oraz dużych baz danych – wszystko to przy zagwarantowaniu niższego TCO.

Wyzwania stawiane krytycznym obciążeniom biznesowym

Krytyczne obciążenia biznesowe wspierają funkcjonowanie biznesu we wszystkich wymiarach — organizację, pracowników oraz klientów. To najbardziej wymagające typy aplikacji oraz baz danych uruchamianych obecnie na serwerach, w tym m.in. systemy ERP, CRM, hurtownie danych, rozwiązania business intelligence oraz analityczne. Po prostu muszą być dostępne w trybie 24 x 7 x 365.

Znaczenie krytycznych obciążeń biznesowych wzrasta:

Wolumen obciążeń krytycznych jest coraz większy

W świecie 24 x 7 x 365 przestoje nie są akceptowane. Wysoka niezawodność i dostępność to podstawa

Wirtualizacja i skalowalność dla dużych baz danych oraz nowych obciążeń staje się naczelnym priorytetem

Rośnie znaczenie prowadzonej w czasie rzeczywistym analizy Big Data

Bezpieczeństwo jest coraz większym wyzwaniem, dlatego staje się priorytetem

Dopasowanie infrastruktury w centrum danych do obciążeń

Znaczenie zyskuje możliwość szybkiego serwisowania i łatwego dokonywania upgrade’ów

Coraz większa integracja biznesu i innowacji IT

Tworzenie większych instancji baz danych na pojedynczym serwerze

Uproszczenie zarządzania IT i ograniczenie kosztów operacyjnych

Dlaczego konsolidować centrum danych?

  • Ograniczenie kosztów
  • Wydajność aplikacji
  • Standaryzacja i centralizacja
  • Niedostateczna przestrzeń
  • Zwinność
  • Green IT

Dowiedz się więcej, dlaczego warto konsolidować bazy danych, na blogu Lenovo X6

Dowiedz się więcej o wydajności Lenovo X6

Korzyści z dokonania upgrade’u centrum danych

Upgrade czy modernizacja centrum danych, zwłaszcza migrowanie systemów krytycznych do nowszych technologii, muszą być uzasadnione. Dobre udokumentowanie migracji, a także ciągłe prezentowanie korzyści dostarczanych przez IT dla biznesu, to jeden z najważniejszych aspektów projektu upgrade’u.

Dowiedz się więcej o produktywności biznesowej i korzyściach IT związanych z upgradem do serwerów Lenovo X6

Więcej informacji na temat uzasadnienia projektu mającego na celu odświeżenie infrastruktury serwerowej

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.