Czy HPE sprzeda swój software’owy biznes?

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Hewlett Packard Enterprise przymierza się do sprzedania oddziału zajmującego się oprogramowaniem. Oznacza to, że korporacja przyznaje pośrednio do błędu który popełniła w 2011 roku, decydując się wtedy na przejęcie za kwotę 10,3 mld USD firmy Autonomy. Jak wiadomo, specjalizowała się ona w projektowaniu oprogramowania i w opinii analityków HP grubo wtedy przepłacił, gdyż Autonomy była warta dużo, ale to dużo mniej.

Jak podaje The Wall Street Journal, Hewlett Packard Enterprise liczy na to, że uda mu się sprzedać oddział projektujący oprogramowanie za kwotę rzędu 8 do 10 mld USD. Reuters twierdzi nawet, że korporacja prowadzi już rozmowy na ten temat z kilkoma zainteresowanymi tą transakcją podmiotami, w tym z funduszem inwestycyjnym Thoma Bravo.

Jak wiadomo, Hewlett Packard Enterprise podął kilka miesięcy temu inną strategiczną decyzję. Wyłączył ze swoje struktury dział świadczący usługi korporacyjne i zdecydował się połączyć go z firmą CSC (Computer Sciences Corp.). Sfinalizowanie tej transakcji ma nastąpić do końca pierwszego kwartału 2017 roku. Tym samym na rynku IT pojawi się wtedy nowy podmiot gospodarczy, którego roczne obroty będą wynosić ok. 26 mld USD i z usług którego będzie korzystać ok. 6 tys. firm rozsianych po całym świecie.

Zobacz również:

  • Superkomputer HPE powraca na Międzynarodową Stację Kosmiczną
  • HPE na celowniku rosyjskich hakerów
  • Intel sprzedaje swoje kolejne udziały w spółce IMS

Jak dotąd Hewlett Packard Enterprise nie ustosunkował się oficjalnie do tych doniesień. Może to tylko świadczyć o tym, że nie są one pozbawione podstaw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200