HX 2000 – hiperkonwergencja dla małych i średnich firm


Duże firmy doskonale zdają sobie sprawę z korzyści, jakie dają rozwiązania hiperkonwergentne. Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) – nie do końca. Przyczyna po części związana jest z ograniczoną dotychczas ofertą rozwiązań dostosowanych do specyficznych potrzeb takich organizacji. Lenovo, we współpracy z Nutanix, postanowiło to zmienić, wzbogacając portfolio Converged HX Series o nowy produkt dla małych i średnich firm.

Converged HX 2000 zostało zbudowane na bazie oprogramowania Nutanix Xpress, które pozwala na budowę uproszczonych, efektywnych ekonomicznie rozwiązań umożliwiających obniżenie całkowitych kosztów posiadania (TCO) i znaczne zmniejszenie wymagań w zakresie zarządzania infrastrukturą.

Według firmy SMB Group, infrastruktura konwergentna to jeden z pięciu najważniejszych priorytetów IT dla 65 mln małych i średnich firm na całym świecie. Choć wiele dostępnych na rynku rozwiązań dla centrów danych może zaspokoić potrzeby organizacji MŚP, to jednak ich obsługa w większości przypadków jest zbyt skomplikowana i kosztowna, żeby ich zastosowanie było możliwe.

Lenovo HX 2000 zostało zaprojektowane pod kątem ograniczeń, z jakimi zmagają się małe i średnie przedsiębiorstwa – oferuje uproszczone zarządzanie, umożliwia łatwą rozbudowę, a także ma wbudowane mechanizmy ochrony danych; całość dostępna jest w atrakcyjnej cenie.

Oprogramowanie Nutanix Xpress w urządzeniach HX 2000 eliminuje złożone zarządzanie wydzieloną siecią SAN (Storage Area Network) dzięki zagregowaniu mocy obliczeniowej, pamięci masowej i elementów sieciowych w jedną pulę zasobów. Przy tym umożliwia bezproblemową aktualizację bez zatrzymywania pracy urządzenia – wystarczy jedno kliknięcie. Dzięki czemu klienci mogą być spokojni, że zawsze mają do dyspozycji najnowsze funkcje, a ich infrastruktura IT jest bezpieczna.

Ponadto, poza standardowymi mechanizmami gwarantującymi odporność na awarie, urządzenie dostarcza wbudowany, prosty w obsłudze backup do chmury Amazon lub Microsoft Azure za pośrednictwem Cloud Connect. Wreszcie, oprogramowanie Xpress obsługuje wiele hiperwizorów, oferując przy tym zastosowanie hiperwizora Acropolis (AHV) bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Urządzenia HX 2000 są wyposażone w procesory Intela najnowszej generacji, pamięć DDR4, pamięć masową podzieloną na warstwy, które zapewniają wydajność na poziomie rozwiązań klasy enterprises, oraz wiele wbudowanych funkcji w skalowalnym, efektywnym energetycznie rozwiązaniu.

Urządzenia HX 2000 są również kompatybilne z oprogramowaniem do zarządzania Lenovo XClarity, które pomoże działom IT w małych i średnich firmach, w prosty sposób, zarządzać całym cyklem życia infrastruktury oraz zapewni pojedynczy punkt kontaktowy dla supportu.

Urządzenia linii HX 2000 mogą być udostępniane w godzinę lub w krótszym czasie, co przekłada się na uproszczone wdrażanie i zarządzanie. Ma to kluczowe znaczenie dla wielu klientów z sektora MŚP, a także administracji publicznej, instytucji edukacyjnych czy służby zdrowia, które nie mogą sobie pozwolić na przestoje i nie mają rozbudowanych zespołów IT do zarządzania infrastrukturą. Dzięki temu, że oprogramowanie jest preinstalowane i może obsłużyć praktycznie dowolne zwirtualizowane aplikacje używane przez MŚP, klienci mogą korzystać z zalet w pełni zintegrowanego rozwiązania. Rozwiązanie to eliminuje bowiem złożoną i czasochłonną pracę integracyjną oraz konfiguracyjną i wdrożeniową, pozwalając im skoncentrować się w 100% na podstawowym biznesie.

„Sektor MŚP nie ma zwykle zbyt wielkiego wyboru w zakresie zarządzania centrum danych” – mówi Radhika Krishnan, Executive Director oraz General Manager odpowiedzialny za obszar Converged Infrastructure & Networking w dziale Data Center Group w Lenovo. „Tradycyjnie, dominowały rozwiązania złożone, trudne do zainstalowania i nieodnoszące się do specyficznych potrzeb mniejszych organizacji, które poszukują ekonomicznych produktów łatwych do zainstalowania i zarządzania. HX 2000 łączy wydajność i niezawodność w urządzeniu, które umożliwia stworzenie uporządkowanego procesu wdrażania oraz zarządzania, a także pozwala ograniczyć koszt posiadania”.

„Urządzenia dedykowane Converged HX 2000 Series firmy Lenovo stanowią znaczący krok naprzód w naszych wysiłkach nad stworzeniem prostych, ekonomicznych technologii hiperkonwergentnych dla sektora MŚP” – twierdzi Raja Mukhopadhyay, VP w dziale Product Management w Nutanix. „Lenovo jest liderem w dostarczaniu niezawodnego sprzętu wysokiej klasy. Jesteśmy przekonani, że urządzenia Lenovo HX 2000 wyposażone w oprogramowanie Nutanix Xpress dostarczą oczekiwanej przez małe i średnie firmy wydajności i elastyczności dla centrów danych bez bariery w postaci wysokiej ceny”.

Urządzenia dedykowane Lenovo Converged HX 2000 będą dostępne od lipca br. za pośrednictwem certyfikowanych partnerów biznesowych Lenovo, a także znajdą się w ofercie zespołów sprzedażowych Lenovo. Więcej informacji mogą dostarczyć przedstawiciele handlowi Lenovo lub partnerzy biznesowi.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.