Lenovo i SAP odpowiadają na potrzeby cyfrowej gospodarki


Od jesieni 2014 r. Lenovo dokonało znaczących inwestycji w rozwój rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw. Firma weszła na nowe rynki i zaczęła eksplorować nowe obszary. Wykorzystując możliwości otwierane przez strategiczne partnerstwa, oferuje kompleksowe rozwiązania, uczestniczy w wydarzeniach branżowych, a przy tym stale dostarcza najlepiej oceniane przez klientów produkty na świecie (TBR).

O współpracy Lenovo z SAP w kontekście SAPPHIRE 2016 oraz dorocznej konferencji ASUG rozmawiają Annabelle Thuan z działu Lenovo WW Data Center Group oraz Tag Robertson z Lenovo Global Alliances.

Annabelle: Tak, wiem, że jesteś bardzo zajęty, dlatego cieszę się, że możemy porozmawiać. Pracujemy wspólnie nad strategią rynkową związaną z SAP. Twoim zadaniem w Lenovo jest wzmocnienie naszego partnerstwa z SAP na poziomie globalnym poprzez realizację wspólnych programów, mających na celu podnoszenie świadomości oraz edukację w zakresie opracowywanych wspólnie produktów. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, Lenovo jest wiodącym dostawcą rozwiązań SAP HANA. Dlaczego to partnerstwo jest takim sukcesem?

Tag: Ja również cieszę się, że możemy porozmawiać. Nasza współpraca układa się tak dobrze, ponieważ mamy wspólny cel – wspieranie sukcesu naszych klientów. Przez ponad dekadę pracowaliśmy nad innowacjami w obszarze rozwiązań dedykowanych dla SAP HANA, które ułatwiają szybszą implementację, upraszczają zarządzanie i pozwalają ograniczyć TCO. Bardzo blisko współpracujemy nad optymalizowaniem naszych technologii i wprowadzaniem kolejnych innowacji. Obydwie firmy chętnie wykorzystują strategiczne partnerstwa do realizacji tego typu celów. Ostatecznie, pomagamy klientom osiągać sukces poprzez wspieranie cyfrowej transformacji, optymalizowanie naszych technologii i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań SAP HANA z kluczowymi partnerami.

Annabelle: W tym roku Lenovo i SAP ogłosiły, że zamierzają rozszerzyć współpracę partnerską. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Tag: Oczywiście. Rozwój współpracy będzie miał miejsce w trzech obszarach. Po pierwsze, będziemy inwestować w badania i rozwój, żeby poszukiwać nowych innowacji w przestrzeni pomiędzy systemami Lenovo klasy enterprise a rozwiązaniami in-memory SAP HANA. To obejmuje wykorzystanie przez SAP systemów Lenovo do obsługi platformy SAP HANA Enterprise Cloud oraz własnej infrastruktury IT. Po drugie, coś, co jest Ci bardzo dobrze znane: będziemy wspólnie uruchamiać globalne programy marketingowe oraz prezentować nowe rozwiązania. Wreszcie, Lenovo będzie nadal promować SAP jako preferowanego dostawcę ERP. Nasza implementacja SAP HANA zapewnia znaczące rezultaty biznesowe i znalazła się pośród finalistów walczących o nagrodę SAP HANA Innovation. Dzięki SAP HANA, Lenovo mogło zwiększyć wydajność raportowania o 45X oraz poprawić wgrywanie danych 50X. Tak jak wspomniałaś na początku, Lenovo jest wiodącym dostawcą rozwiązań serwerowych dla SAP HANA. Sprzedaliśmy do tej pory ponad 5 tys. maszyn zoptymalizowanych dla SAP HANA.

Annabelle: Co Lenovo zaprezentowało podczas SAP SAPPHIRE NOW 2016?

Tag: Kluczowe były innowacje oraz ich wykorzystanie, a także zmiany, które umożliwiają zwiększanie elastyczności działania cyfrowych przedsiębiorstw. Pokazywaliśmy, jak zwiększamy możliwości SAP HANA w zakresie wydajności hurtowni danych, utylizacji oraz pojemności pamięci. Promowaliśmy nowe rozwiązania SAP HANA wspólnie z CSC, Bluefin oraz iOLAP, a także hiperkonwergentne rozwiązania dla aplikacji SAP Business Suite.

Annabelle: Wymieniłeś trzy innowacje i trzy nowe rozwiązania opracowane wspólnie z partnerami. Czy mógłbyś przedstawić więcej szczegółów?

Tag: Jeśli chodzi o innowacje, to mamy nowe, inteligentne rozwiązanie, pozwalające na zarządzanie danymi dla SAP Business Warehouse na SAP HANA, które obsługuje tzw. “ciepłe” dane. Nowe rozwiązanie umożliwia przypisanie węzła rozszerzenia, co pozwala klientom na dodawanie większej liczby systemów do ich klastrów, w celu osiągnięcia efektywnego ekonomicznie dostępu do większych ilości danych. W efekcie, osiągamy większą wydajność analityki.

Obsługa większej pamięci dla rozwiązań pracujących na SAP HANA wykorzystujących systemy z procesorami Intela nowej generacji. Ta zaawansowana funkcja zapewnia 33% więcej pamięci dla rozwiązań SAP S/4HANA. Nowe systemy z procesorami nowej generacji Intela oraz SAP HANA SPS12 pozwolą Lenovo wspierać konfiguracje z 8 procesorami oraz do 8 TB pamięci. Innowacja ta umożliwi klientom rozszerzenie wsparcia dla SAP S/4HANA oraz dostarczenie szybszego dostępu do danych, bardziej dopasowanego do potrzeb ich cyfrowych organizacji.

SAP, Lenovo i Samsung pracują wspólnie, żeby pokazać nowatorską wizję systemów in-memory, które będą mogły wykorzystać technologię pamięci 128 GB. Współpraca ta ma na celu osiągnięcie dodatkowych zysków wydajnościowych, a także nowych poziomów skalowalności i uzyskanie optymalizacji rozwiązań pozwalających na przetwarzanie danych w pamięci. Takie systemy będą szczególnie przydatne w przypadku dużych obciążeń transakcyjnych oraz dużych ilości danych.

Ponadto, Lenovo ogłosiło trzy nowe rozwiązania stworzone we współpracy z partnerami: Bluefin, CSC oraz iOLAP. Rozwiązanie opracowane wspólnie z Bluefin to działający w czasie rzeczywistym system monitorowania stoisk targowych zasilany danymi z IoT, SAP HANA oraz wspierany przez analitykę predykcyjną. Zapewnia obraz klientów 360 stopni i może być wykorzystany przez przedstawicieli wielu różnych branż. Wspólnie z CSC pokazywaliśmy nowe rozwiązanie SAP S/4 HANA oraz rozwiązanie do monitorowania ryzyka biznesowego, które pozwoli organizacjom na ocenę ryzyka związanego z szerokim dostępem oraz na segregację zagrożeń. Wreszcie, wspólnie z iOLAP umożliwiamy tworzenie kompleksowych usług wspierających migrację i optymalizację programów SAP HANA.

Annabelle: Co jeszcze Lenovo przygotowało dla uczestników SAP SAPPHIRE?

Tag: Jeśli wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z Lenovo Converged HX Series dla aplikacji SAP Business Suite, mogli poznać te rozwiązania lub co najmniej zaktualizować swoją wiedzę na ich temat. Pozwalają one – dzięki połączeniu platformy x86 Lenovo i oprogramowania Nutanix - uprościć infrastrukturę IT dla aplikacji SAP i zmniejszyć koszty, a także skrócić czas osiągnięcia wartości. To rozwiązanie zapewnia wysoki poziom niezawodności gwarantowany przez serwery i przełączniki Lenovo.

Annabelle: Co było nowego na stoisku?

Tag: Nasze stoisko było większe i mogliśmy w większym stopniu wejść w interakcję z uczestnikami – to dzięki podniesieniu poziomu zaangażowania sponsorskiego do Sapphire. Po raz pierwszy otworzyliśmy “bar ekspercki”, w którym zainteresowani uczestnicy mogli dyskutować bezpośrednio z wybranymi ekspertami Lenovo.

Mieliśmy także klientów, którzy opowiadali o tym, jak osiągnęli sukces dzięki wykorzystaniu naszych rozwiązań. Przykładowo, firma American Water prezentowała, jak analizuje dane w czasie rzeczywistym, żeby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, zarządzać cyklem życia infrastruktury, zmniejszyć ilość błędów billingowych, podnieść poziom satysfakcji oraz penetrować nowe rynki. Podobnie firma FIT opowiadała o tym, jak wykorzystuje elastyczne i skalowalne rozwiązania Lenovo dla SAP HANA, żeby wypełnić zobowiązania SLA oraz zmniejszać TCO.

Można było także zobaczyć nasze produkty i rozwiązania w działaniu. Zachęcaliśmy do zapoznania się z systemami demonstracyjnymi, które obejmowały wszystko: od SAP S4/HANA i Lenovo Converged HX Series, przez aplikacje SAP Business Suite, po IoT i rozwiązania cloud.

Annabelle: Dziękuję za to, że przybliżyłeś nam szczegóły współpracy pomiędzy Lenovo i SAP oraz to, co działo się podczas SAP SAPPHIRE NOW2016.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.