Poznaj rewolucjonistów – Lenovo uruchamia program ThinkRevolution


Powiedzmy otwarcie: choć bardzo łatwo przychodzi nam podkreślać wyjątkową wydajność, niezawodność oraz korzyści oferowane przez nasze stacje robocze, to są one w stanie osiągnąć tylko tyle, co ludzie, którzy ich używają. Ostatecznie bowiem technologia sama w sobie nie ma żadnego znaczenia. To ludzie tworzą wizję jej zastosowania.

Zawsze podziwialiśmy wizje i wyjątkowe talenty użytkowników stacji roboczych. Teraz chcemy zaprezentować światu tych pionierów oraz ich przełomowe osiągnięcia. Dlatego Lenovo uruchamia program ThinkRevolution tworzący społeczność innowatorów, którzy inspirują prawdziwe zmiany i postęp. Bardzo cieszymy się, że możemy być częścią ich historii i czujemy się zobowiązani, żeby ją przedstawić.

Ich praca jest wyjątkowa

Celem pewnej holenderskiej grupy architektonicznej jest stworzenie w centrum Amsterdamu pierwszego na świecie w pełni funkcjonalnego, stalowego mostu przy użyciu technologii druku 3D. Stworzyli w tym celu specjalne wieloosiowe urządzenie drukujące 3D, które pozwoli inżynierom i budowniczym po raz pierwszy tworzyć wytrzymałe elementy o dowolnym kształcie i w dowolnych rozmiarach.

Pewna organizacja non-profit tworzy rozwiązania architektoniczne umożliwiające eliminowanie kluczowych problemów zdrowotnych, ekonomicznych i społecznych w krajach rozwijających się. W tym celu, wykorzystując lokalne zasoby ludzkie oraz materiały, szkolą projektantów i architektów w zakresie stosowania technologii, która umożliwi im kontynuowanie działań w tym kierunku w ich własnych krajach w kolejnych latach.

Inna organizacja chce stworzyć masowy ruch społeczny, pozwalający na ochronę oceanów z wykorzystaniem nowych form mediów wizualnych. Wykorzystując też zasady prototypowania do znalezienia rozwiązań dla zagadnień w obszarze zrównoważonego rozwoju powstających w obliczu zmian klimatycznych. Jednym z ich osiągnięć jest budowa metodologii odtwarzania korali w 3D, co zapewnia lepszy dostęp i pełniejsze zrozumienie tych zasobów naturalnych.

Organizacja non-profit zajmująca się edukacją oraz dostarczaniem inspiracji dla młodych ludzi tworzy programy STEAM - ucząc dzieci, jak powstają kreatywne pomysły i jak wdrażać je w życie. We wprowadzaniu zmian w ich życiu oraz w funkcjonowaniu całych społeczności zastosowanie znajdują zarówno technologie cyfrowe, jak i narzędzia analogowe. Dzięki ich programowi studenci zaprojektowali przestrzeń handlową dla rolników o powierzchni 185 metrów kwadratowych, zbudowali wyjątkowe obiekty w swoich dzielnicach, zmodernizowali biblioteki szkolne oraz zrealizowali wiele innych projektów.

Kolejna organizacja non-profit zajmuje się projektowaniem prostych rozwiązań technologicznych, mających na celu leczenie chorób u noworodków, takich jak żółtaczka, hipotermia, zapalenie płuc, które stanowią ogromny problem w krajach rozwijających się. Przesuwając granice szybkiego prototypowania oraz produkcji na niewielką skalę, organizacja tworzy łatwe w obsłudze i tanie rozwiązania medyczne dla populacji żyjących w trudnych warunkach, które walczą o lepszą jakość życia.

To tylko kilka przykładów ThinkRewolucjonistów, którzy wykorzystując stacje robocze Lenovo, tworzą innowacje, pozwalające na zmienianie świata na lepsze. Jest ich jednak znacznie więcej. Działają m.in. w branży mediów i rozrywki, przemyśle, w obszarze ochrony zdrowia, architektury i inżynierii, a także edukacji i wielu innych.

W ramach programu ThinkRevolution, Lenovo chce wchodzić w partnerskie relacje z tym klientami, żeby promować ich działania i umożliwiać udoskonalanie świata, w którym żyjemy na jeszcze większą skalę. W zamian będziemy mogli przyjrzeć się z bliska ich fascynującej pracy i zobaczyć, jak stosują stacje robocze Lenovo. Chcemyrównież wykorzystać informacje zwrotne dotyczące użytkowania naszych produktów, żeby udoskonalić je i w efekcie, ułatwić codzienną pracę, a także osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Aby dowiedzieć się więcej o ThinkRewolucjonistach i zainspirować się ich opowieściami, zapraszamy wszystkich na stronę ThinkRevolution.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.