Rozwiązania Business Intelligence pod lupą specjalistów

Rozwiązania Business Intelligence pod lupą specjalistów

Eksperci technologiczni skupieni wokół społeczności internetowej IT Central Station dokonali przeglądu wiodących narzędzi Business Intelligence, podkreślając zalety i wady takich rozwiązań, jak Tableau, QlikView, MicroStrategy i Oracle OBIEE.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Biuro Podróży Itaka stawia na BI in-memory

Biuro Podróży Itaka stawia na BI in-memory

O wyborze rozwiązania QlikView (BI in-memory) zadecydowała m.in. ogromna moc obliczeniowa, elastyczność, niskie wymagania sprzętowe oraz jego niezwykła intuicyjność. Po pięciu dniach szkolenia w firmie Hogart i bez posiadania zaawansowanej wiedzy potrafiliśmy wykonać wdrożenie...

QlikView dla Schneider Electric – zaiskrzyło od razu

QlikView dla Schneider Electric – zaiskrzyło od razu

Schneider Electric wziął udział w projekcie „Seeing is Beliving”, a następnie wdrożył rozwiązania QlikView w dziale IT. To zapoczątkowało dalsze rozszerzanie funkcjonalności i zastosowania platformy Business Intelligence w innych działach. Dzięki QlikView czas przygotowania...

QlikView dla Vistula Group - szyte na miarę

QlikView dla Vistula Group - szyte na miarę

Po fuzji z Wólczanką i przejęciu Galerii Centrum, w Vistula Group zapadła decyzja o wyborze rozwiązania do zbudowania hurtowni danych. Z biznesowego punktu widzenia to rozwiązanie nie do końca się sprawdziło, z uwagi na brak elastyczności i wymóg cotygodniowego backupu kostek danych. W...

Do najważniejszych kryteriów zakupu w przypadku narzędzi Business Intelligence należą: skalowalność i wydajność, funkcjonalność i użyteczność, prostota tworzenia nowych rozwiązań oraz możliwości personalizacji w oparciu o technologie mobilne lub technologie przetwarzania w chmurze. Skuteczność tych narzędzi polega na gwarantowaniu dostępu do różnorodnych źródeł danych i możliwości wykonywania operacji wszystkim użytkownikom – zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym – w oparciu o jednolitą platformę. Dodatkowy atutem jest doskonała integracja z innymi systemami (np. CRM, ERP).

Zgodnie z rankingami tworzonymi przez użytkowników biznesowych skupionych wokół społeczności internetowej IT Central Station, najważniejszymi rozwiązaniami Business Intelligence dostępnymi obecnie na rynku są: Tableau, QlikView, MicroStrategy i Oracle OBIEE.

Zobacz również:

Jak użytkownicy faktycznie postrzegają te rozwiązania? Jakie są ich ulubione funkcje? Które funkcje warto doskonalić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Tableau

Zalety

Duże zbiory danych opracowujemy zwykle w narzędziu Tableau ze względu na łatwy dostęp do danych z platformy Oracle i prostsze zarządzanie ogromną ilością informacji niż ma to miejsce w pliku Excel. Wysoką jakość wizualizacji danych w tworzonych przez nas raportach doceniają natomiast nasi dyrektorzy.

— Luiz F., specjalista ds. planowania w spółce telekomunikacyjnej

Największą zaletą narzędzia Tableau jest niewątpliwie elastyczność danych.

— Meghan B., analityk finansowy w spółce działającej w sektorze ochrony zdrowia

Kluczowym powodem, dla którego niezmiennie korzystam z narzędzia Tableau jest możliwość łącznego korzystania z różnych źródeł danych i ich automatycznego wyświetlania w dowolnym formacie graficznym. Rynek oferuje, co prawa, wiele innych rozwiązań, jak chociażby Report Builder lub Crystal Reports, ale Tableau jest pierwszym narzędziem umożliwiającym tak wszechstronną integrację danych i ich prezentację w przystępnej, przyjemnej dla oka formie.

— Jered M., analityk ds. Business Intelligence na uczelni wyższej

Ewentualne usprawnienia

Zwiększenie liczby wizualizacji oraz udostępnienie różnych formatów wyświetlania, np. w prostej formie lub w postaci tablicy, zamiast funkcji indywidualnego projektowania wizualizacji – nie są to jednak priorytetowe poprawki.

— BIExpert221, specjalista ds. Business Intelligence w spółce finansowej

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.