Lenovo zapowiada ofensywę na rynku serwerów

Od dobrych kilku lat Lenovo zajmuje pierwsze miejsce na liście największych producentów pecetów, pozostawiając w pobitym polu takie firmy, jak HP czy Dell. Korporacja utworzyła ostatnio nowy oddział noszący nazwę Data Center Group i zapowiada, że wejdzie teraz śmielej na rynek serwerów i powalczy na nim również o palmę pierwszeństwa.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Serwery Lenovo tworzą otwartą i elastyczną podstawę do rozwoju centrum danych

Serwery Lenovo tworzą otwartą i elastyczną podstawę do rozwoju centrum danych

Chmura, analityka biznesowa, mobilność i inne trendy to dla centrów danych na całym świecie wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się działy IT. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na serwery x86, które – oferując bardziej wydajne zarządzanie obciążeniami i konsolidację...

Lenovo wspiera NFL jako oficjalny dostawca sprzętu komputerowego

Lenovo wspiera NFL jako oficjalny dostawca sprzętu komputerowego

National Football League (NFL) to największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego. Została założona w 1920 r. i jest obecnie najpopularniejszą sportową ligą Ameryki. NFL obejmuje 32 oddziały franczyzowe na terenie USA i funkcjonuje w nowoczesnym i sprawnie działającym modelu ligowym. O...

Wielki potencjał i bezkonkurencyjna wydajność. Serwery Lenovo® to najbardziej otwarta i niezawodna platforma x86

Wielki potencjał i bezkonkurencyjna wydajność. Serwery Lenovo® to najbardziej otwarta i niezawodna platforma x86

Portfolio serwerowe Lenovo odpowiada na wszystkie potrzeby w centrum danych – od tych związanych z tradycyjną, codzienną obsługą informatyczną, po najbardziej wymagające, wysoko wydajne obliczenia HPC.

Korporacja zaczęła się liczyć na tym rynku w 2014 roku, po tym przejęła od firmy IBM jej oddział produkujący komputery x86, co kosztowało ją 2,3 mld USD. Lenovo zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście największych producentów serwerów. Wyprzedzają ją tylko dwie potężne korporacje: Hewlett Packard Enterprise i Dell.

Firma oferowało użytkownikom na początku swojej działalności w tym sektorze rynku głównie serwery typu „barebone”, czyli goły sprzęt bez oprogramowania. Z czasem włączyła do oferty hiper konwergentne systemy obliczeniowe przystosowane do pracy w wysoce zwirtualizowanych środowiskach pracy, takie jak serwery Converged HX (czytaj tutaj), na których instaluje oprogramowanie dostarczane jej przez firmę Nutanix.

Zobacz również:

Serwery Converged HX

Serwery Converged HX

Lenovo sprzedaję obecnie większość produkowanych przez siebie serwerów chińskim dostawcom chmurowych usług, takim jak Baidu, Tencent i Alibaba. Zapowiada jednak, że po utworzeniu oddziału Data Center Group chce zainteresować swoimi serwerami również firmy działające w Europie oraz w USA.

Stawia przy tym na serwery wyposażone w procesory ARM oraz w pamięci masowe „all-flash”, które pojawią się wkrótce w jej ofercie, a na razie są intensywnie testowane. Serwery wyposażone w procesory x86 pozostaną oczywiście też w jej ofercie. Nawiązała również współpracę z firmami Juniper i SAP. Pierwsza będzie jej dostarczać rozwiązanie sieciowe, a druga oprogramowanie. Ma w planach budowę fabryki serwerów w Meksyku, która będzie obsługiwać rynek amerykański.

Prenumerata Computerworld Zamów teraz bezpłatnie »
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.