Dell zaprezentował nową architekturę dla centrów danych

Firma pokaże w przyszłym tygodniu na Mobile World Congress nową serwerową architekturę, której nadała nazwę DSS 9000. To architektura typu hyperscale wykorzystująca stelaże, zaprojektowana z myślą o dużych firmach zamierzających budować centra danych zawierające tysiące serwerów.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Dyski SSD w zastosowaniach serwerowych

Dyski SSD w zastosowaniach serwerowych

Dyski półprzewodnikowe (SSD – Solid State Drives) rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie i już niebawem wypierać będą klasyczne dyski twarde w prawie każdym środowisku operacyjnym. Te coraz popularniejsze „cuda wydajności” obiecują znacznie wyższą przepustowość operacji...

Serwerownia, jak z klocków

Serwerownia, jak z klocków

Centrum danych o konstrukcji modułowej jest nie tylko łatwiejsze we wdrożeniu, ale i znacznie lepiej poddaje się przyszłej rozbudowie. Skonfigurowane moduły, zawierające wszystkie niezbędne komponenty – systemy szaf IT, zabezpieczenie i rozdział zasilania, klimatyzacja, systemy...

Niezawodność sprzętu i serwerowych systemów operacyjnych - globalne badanie ITIC 2015 - 2016 oraz wnioski z badania.

Niezawodność sprzętu i serwerowych systemów operacyjnych - globalne badanie ITIC 2015 - 2016 oraz wnioski z badania.

W cyfrowej erze niezawodność sprzętu serwerowego ma kluczowe znaczenie dla działalności firm i ich wyników biznesowych. W bezpłatnych materiałach przedstawiamy globalne badanie niezawodności sprzętu i serwerowych systemów operacyjnych ITIC 2015-2016 oraz wnioski wynikające z badania. ...

Architektura jest oparta w dużej części na intelowskim rozwiązaniu Rack Scale Architecture i pierwsze jej elementy będą dostępne w drugiej połowie tego roku. Serwery i inne elementy systemu informatycznego wchodzące w skład architektury DSS 9000 będą oferowane przez powołany niedawno do życia oddział Datacenter Scaleable Solutions.

Użytkownicy będą mogli elastycznie konfigurować system informatyczny oparty na architekturze DSS 9000, szybko dopasowując jego możliwości do zadań, które ma wykonywać. Będzie to możliwe za sprawą oddzielnych kaset zawierających serwery i pamięci masowe, które są instalowane w stelażach.

Zobacz również:

Jeden stelaż można zapełnić 80-ma kasetami zawierającymi serwery lub 40-ma zawierającymi pamięć masową. Do tego dochodzi wspólny dla całego stelaży system chłodzenia oraz moduł obsługujący połączenia sieciowe.

Serwery DSS 9000 mają płyty główne wyposażone w dwa gniazda na układy CPU (wyłącznie x86) oraz 16 gniazd DIMM na pamięci DRAM. Kasety oraz stelaże komunikują się za pośrednictwem połączeń zaprojektowanych przez Intel w ramach projektu Rack Scale Architecture i wykorzystują technologię krzemowej fotoniki.

Prenumerata Computerworld Zamów teraz bezpłatnie »
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.