Dell zaprezentował nową architekturę dla centrów danych

Firma pokaże w przyszłym tygodniu na Mobile World Congress nową serwerową architekturę, której nadała nazwę DSS 9000. To architektura typu hyperscale wykorzystująca stelaże, zaprojektowana z myślą o dużych firmach zamierzających budować centra danych zawierające tysiące serwerów.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
Serwery Lenovo tworzą otwartą i elastyczną podstawę do rozwoju centrum danych

Serwery Lenovo tworzą otwartą i elastyczną podstawę do rozwoju centrum danych

Chmura, analityka biznesowa, mobilność i inne trendy to dla centrów danych na całym świecie wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się działy IT. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na serwery x86, które – oferując bardziej wydajne zarządzanie obciążeniami i konsolidację...

Lenovo wspiera NFL jako oficjalny dostawca sprzętu komputerowego

Lenovo wspiera NFL jako oficjalny dostawca sprzętu komputerowego

National Football League (NFL) to największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego. Została założona w 1920 r. i jest obecnie najpopularniejszą sportową ligą Ameryki. NFL obejmuje 32 oddziały franczyzowe na terenie USA i funkcjonuje w nowoczesnym i sprawnie działającym modelu ligowym. O...

Wielki potencjał i bezkonkurencyjna wydajność. Serwery Lenovo® to najbardziej otwarta i niezawodna platforma x86

Wielki potencjał i bezkonkurencyjna wydajność. Serwery Lenovo® to najbardziej otwarta i niezawodna platforma x86

Portfolio serwerowe Lenovo odpowiada na wszystkie potrzeby w centrum danych – od tych związanych z tradycyjną, codzienną obsługą informatyczną, po najbardziej wymagające, wysoko wydajne obliczenia HPC.

Architektura jest oparta w dużej części na intelowskim rozwiązaniu Rack Scale Architecture i pierwsze jej elementy będą dostępne w drugiej połowie tego roku. Serwery i inne elementy systemu informatycznego wchodzące w skład architektury DSS 9000 będą oferowane przez powołany niedawno do życia oddział Datacenter Scaleable Solutions.

Użytkownicy będą mogli elastycznie konfigurować system informatyczny oparty na architekturze DSS 9000, szybko dopasowując jego możliwości do zadań, które ma wykonywać. Będzie to możliwe za sprawą oddzielnych kaset zawierających serwery i pamięci masowe, które są instalowane w stelażach.

Zobacz również:

Jeden stelaż można zapełnić 80-ma kasetami zawierającymi serwery lub 40-ma zawierającymi pamięć masową. Do tego dochodzi wspólny dla całego stelaży system chłodzenia oraz moduł obsługujący połączenia sieciowe.

Serwery DSS 9000 mają płyty główne wyposażone w dwa gniazda na układy CPU (wyłącznie x86) oraz 16 gniazd DIMM na pamięci DRAM. Kasety oraz stelaże komunikują się za pośrednictwem połączeń zaprojektowanych przez Intel w ramach projektu Rack Scale Architecture i wykorzystują technologię krzemowej fotoniki.

Prenumerata Computerworld Zamów teraz bezpłatnie »
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.