Dell zaprezentował nową architekturę dla centrów danych

Firma pokaże w przyszłym tygodniu na Mobile World Congress nową serwerową architekturę, której nadała nazwę DSS 9000. To architektura typu hyperscale wykorzystująca stelaże, zaprojektowana z myślą o dużych firmach zamierzających budować centra danych zawierające tysiące serwerów.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej prenumeraty
elektronicznej magazynu Computerworld!
4 sposoby na własną serwerownię. Wady, zalety i koszty rozwiązań

4 sposoby na własną serwerownię. Wady, zalety i koszty rozwiązań

Mieć na własność czy wynajmować – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród menadżerów IT. W dobie optymalizacji kosztów biznesowych i rosnącej popularności rozwiązań typu sharing wybór powinien być prosty. Praktyka pokazuje jednak co innego. Aby ułatwić wybór...

Rozwiązania pamięci masowych Lenovo - zaawansowane funkcjonalności i duża elastyczność

Rozwiązania pamięci masowych Lenovo - zaawansowane funkcjonalności i duża elastyczność

Z jeden strony lawinowy przyrost ilości danych, z drugiej budżety na rozwój IT, które nie chcą rosnąć, a nawet się zmniejszają. Do tego ograniczona liczba pracowników z odpowiednim doświadczeniem. Jak w takiej sytuacji mogą radzić sobie firmy, które muszą zaspokajać swoje coraz...

Urządzenia z serii Lenovo Converged HX - dlaczego warto postawić na hiperkonwergentne systemy Lenovo?

Urządzenia z serii Lenovo Converged HX - dlaczego warto postawić na hiperkonwergentne systemy Lenovo?

Obecne firmowe centrum danych może być bardzo skomplikowanym środowiskiem biznesowym, obejmującym dziesiątki (mniejsze przedsiębiorstwa), setki (średnie i duże firmy), a nawet tysiące (wielkie korporacje) serwerów, które muszą być zarządzane i monitorowane. W rezultacie, nawet zwykłe...

Architektura jest oparta w dużej części na intelowskim rozwiązaniu Rack Scale Architecture i pierwsze jej elementy będą dostępne w drugiej połowie tego roku. Serwery i inne elementy systemu informatycznego wchodzące w skład architektury DSS 9000 będą oferowane przez powołany niedawno do życia oddział Datacenter Scaleable Solutions.

Użytkownicy będą mogli elastycznie konfigurować system informatyczny oparty na architekturze DSS 9000, szybko dopasowując jego możliwości do zadań, które ma wykonywać. Będzie to możliwe za sprawą oddzielnych kaset zawierających serwery i pamięci masowe, które są instalowane w stelażach.

Zobacz również:

Jeden stelaż można zapełnić 80-ma kasetami zawierającymi serwery lub 40-ma zawierającymi pamięć masową. Do tego dochodzi wspólny dla całego stelaży system chłodzenia oraz moduł obsługujący połączenia sieciowe.

Serwery DSS 9000 mają płyty główne wyposażone w dwa gniazda na układy CPU (wyłącznie x86) oraz 16 gniazd DIMM na pamięci DRAM. Kasety oraz stelaże komunikują się za pośrednictwem połączeń zaprojektowanych przez Intel w ramach projektu Rack Scale Architecture i wykorzystują technologię krzemowej fotoniki.

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.